Otrdien Ministru kabinetā ir akceptēts Veselības ministrijas izstrādātais Ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programma (struktūrplāns), kurā ir paredzēts ievērojami uzlabot veselības aprūpes struktūru, kā rezultātā galvenie ieguvēji būs gan mediķi, gan pacienti. Tas nozīmē, ka Veselības ministrija var uzsākt jau vairākus gadus plānotās un tik ļoti nepieciešamās reformas veselības aprūpē, jo šodien tām savu svētību ir devusi valdība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Esmu īpaši gandarīts, ka ministrijas izstrādāto struktūrplānu ir izdevies pieņemt Ministru kabinetā jau otrajā viņa darbības nedēļā. Esmu apņēmības pilns ieviest struktūrplānu jau tuvākā pusgada līdz gada laikā, jo uzskata, ka kavēšanās šajā jomā ir bijusi pārāk liela un turpmāk vairs nav pieļaujama. Veselības ministrijas izstrādātais struktūrplāns paredz, ka programmas ieviešanai būs nepieciešami 440,3 miljoni latu jeb apmēram 73,4 miljoni latu gadā līdz 2010.gadam. Detalizēta informācija par nepieciešamajiem līdzekļiem tiks iekļauta struktūrplāna ieviešanas plānā, ko Veselības ministrija izstrādās līdz 2005.gada martam. Struktūrplāna galvenais mērķis ir nodrošināt integrētas veselības aprūpes sistēmas turpmāku attīstību, optimizējot pakalpojumu sniedzēju skaitu un izvietojumu. Tādā veidā tiks paaugstināta sniegto veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte, izmaksu efektivitāte un racionāla pieejamība pacientiem. Struktūrplāna projekts paredz izveidot kvalitatīvu, iedzīvotājiem pieejamu neatliekamās medicīniskās palīdzības sistēmu valstī, kā arī attīstīt primārās veselības aprūpes sistēmu un izveidot tās pakalpojumu sniedzēju tīklu. Jaunā veselības aprūpes reformas programma paredz arī izveidot augsti specializētu, savstarpēji koordinētu un izmaksu efektīvu sekundārā un terciārā līmeņa veselības aprūpes sistēmu, kā arī racionāli un iedzīvotājiem pieejami izvietot un noslogot medicīnas tehnoloģijas.
Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form