Lato Lapsa: Kā Drošības policijas parazīti noēd mūsu naudu
Foto: Publicitātes attēli

Esmu par šo tēmu jau rakstījis, taču, godīgi sakot, tobrīd nedomāju, ka šai absurda komēdijai mūsu tā sauktās Drošības policijas izpildījumā vēl iespējams turpinājums. Kā izrādās, nebiju šos valsts naudu noēdošos valsts drošības parazītus pietiekami novērtējis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Īsais stāsts tātad ir tāds - 2012. gada decembrī lasītājs ar segvārdu "armagedon" pie kāda portāla pietiek.com raksta bija izteicies tā: "Kas tur ko brīnīties, ja prokurores Viorikas Jirgenas parādsaistības par 2011.gadu - 85 716.58 EUR un savu īpašumu nometusi uz savējo dēlēnu Kasparu Zluģi un saimnieko kā aizbildnis."

Ikviens interneta lietotājs jebkurā viņam ērtā brīdī var ieiet VID publiskajā amatpersonu datu bāzē (atrodama šeit - http://www6.vid.gov.lv/VID_PDB/VAD) un bez jebkādu Neo metožu izmantošanas, vienkārši ierakstot prokurores vārdu un uzvārdu, aplūkot prokurores amatpersonas pēdējo četru gadu deklarācijas un atrast tur visu indīgā "armagedona" atklāto informāciju - ij par dēlēnu, ij par parādsaistībām, ij par aizbildniecību.

Taču šis acīmredzamais fakts nav kavējis valstiskās drošības parazītus jau mēnešiem ilgi visos iespējamos veidos mēģināt noskaidrot, kurš gan varētu būt nezināmais "armagedons", kas Drošības policiju interesē saistībā ar - un tagad citēšu precīzi - "iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas atbilst Krimināllikuma 329.pantam". Tas ir pants par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona.

Jau aprakstīju, kā dažādu līmeņu Drošības policijas darboņi - tik priekšnieka Jāņa Reinika vien pietrūka - visvisādi mēģināja no portāla noskaidrot, "ar kādiem datiem (vārds, uzvārds, adrese, telefona numurs), kad un no kādas IP adreses persona ar segvārdu "armagedon" reģistrējās portālā". Un, lai kā tu, cilvēks, šiem visādi, pat visvisvienkāršākajā valodā mēģinātu norādīt uz jau pieminēto VID publisko datu bāzi un tajā atrodamo publisko informāciju, bet šie ni un ni - vai nu negrib saprast vai tiešām nespēj.

Šopavasar jau šķita, ka kādam Drošības policijas intelektuālim beidzot būs pieticis smadzeņu salikt kopā kaitinošo komentāru un attiecīgās prokurores deklarācijas, lai pēc tam, zem deguna murminot un pirkstus dūrītē saliecot vai atliecot, nonāktu pie valsts drošības iestādes darbiniekam atbilstoša analītiska secinājuma - jopcik, tas taču tiešām ir viens un tas pats! Par to vismaz it kā liecināja Drošības policijas atbilde uz manu pēdējo, atvainojiet, jau drusku ņirdzīgo atšuvumu: "Drošības policija ir saņēmusi un iepazinusies ar Jūsu sniegtajām atbildēm, pieņēmusi tās zināšanai un pievienojusi pārbaudes materiāliem."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ak, es, naivais. Pašlaik ir augusts, un izrādās, ka viss turpinās - parazīti pagonos vienkārši izdomājuši jaunu veidu, kā šo atklāti absurdo pasākumu vēl pavilkt garumā. Izmesti pa durvīm, šie, lūk, tagad enerģiski lien iekšā pa vēdlodziņu: viņi pieprasījuši no VID visu attiecīgo deklarāciju aplūkojušo interneta lietotāju IP adreses, izgājuši cauri saņemtajam sarakstam un, atlasot "aizdomīgākos", sākuši purināt tos - un atkal precīzi tā pati vecā dziesma par iespējamo noziedzīgo nodarījumu, Krimināllikuma 329. pantu, paskaidrojumu sniegšanu un tā tālāk...

Kāda šim stāstam morāle? Pavisam vienkārša - šis ir tikai viens, faktiski nejauši atklātībā nonācis stāstiņš, kas uzskatāmi parāda, kā strādā mūsu valstiskās drošības garantētāji, kuri ikdienā tik ļoti pieraduši jebkuru savu neizdarību, lempību, nolaidību un stulbību paslēpt aiz valsts noslēpuma aizsega, ka turpina ar ierastajām metodēm maukt pat tad, kad uz notiekošā absurdumu viņiem uzskatāmi iebaksta ar pirkstu acī.

Acīmredzot tā viņi arī "strādā" - imitē darbu par mūsu visu maksāto nodokļu naudu. Bet tikmēr Kargina un Krasovicka miljonu dāvinājuma lieta tiek izbeigta noilguma dēļ. Ne jau tāpēc, ka ļaunie ebreji uzpirkuši izmeklētājus, bet tāpēc, ka resursus, ko varētu izmantot šādu lietu sekmīgai izmeklēšanai, izķiņķelē šādi te neviena nekontrolēti, visatļautības apreibināti valstiskās drošības parazīti.

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts drošības dienests Lato Lapsa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form