Māris Olte: Do svidaņja, gospoda!
Foto: LETA

Jau otrā ceturtdiena mums tāda galīgi brīva un TV pienākumu nesačakarēta. Neparasta sajūta – neuztraukties par to, ko ceturtdien rādīsim. Reģionālajām TV, ar kurām bez problēmām panākta vienošanās, vien pēc dienām desmit kas ieplānots - var mierīgu prātu apskatīties, kas un kā bijis, kā ir un kā būs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā bijis - to labāk jūs redzat. Raidījumi, nakšņošanas mežā, tas, ko sev līdzi nes atpazīstamība… Tagad redzu, ka pats lielā mērā esmu noteicis virzienu, kurā mums iet. Iepriekš likās, ka valsts sabiedriskā televīzija ar savu raidlaika došanu saprot un atbalsta mūsu vilkto līniju, bet tagad skaidrs, ka tā nav.

Viņi godīgi atzina, ka šogad grib strādāt uz krievvalodīgo auditoriju un ka mūsu raidījumi kvalitātes ziņā viņiem ir pat ļoti pieņemami, bet notikumi pasaulē liekot radīt jaunu saturu, kas interesē krievvalodīgos. Acīmredzot kremļa kanāli pārāk labi masē mūsu zemes krievu smadzenes - TĀ VIŅIEM ŠĶIET!

Vēl viņiem šķita, ka mūs skatās pārāk mazs cilvēku skaits. Tā stulbā diagramma ar 20 000 skatītājiem man pat ļaunā murgā nebija rādijusies! Mēs noteikti zinām, ka mūsu reitingi ir reizes trīs, bet dažreiz pat sešas augstāki! VIŅIEM ŠĶIET, KA NĒ.

Kas ir tie viņi – valsts sabiedriskā televīzija, kuru dimanta galvās laiku pa laikam iemirdzas jauni virzieni. Lai mēs taisot raidījumus, kuros viss mūsu piedzīvojums ar makšķeri uz meža takas savijas vienā televīzijas šovā! Tas gan būšot interesanti… Es domāju, ka tas būtu stulbi. Lai improvizētu par tēmu, vispirms jāzina pamati. Un tos vienā gadā neielikt. Es nevaru Zivju fondam prasīt naudu nekonkrētām tēmām, jo tie laiki ir pagājuši.

Mēs esot šauras nišas produkti – TĀ VIŅI SAPROT MŪSU RAIDĪJUMU SPECIFIKU. "Točki nad i" esot virziens, kurā, nu, tik raks mūsu sabiedriskā televīzija. Šaura niša???

Latvija tiešām ir šaura un specifiska zeme, kurā daudz kas jādara tīri terapeitiskos nolūkos, lai postpadomju murga vajātie ļaudis spētu jēdzīgi integrēties Eiropas vinegretā (no regrets- vinegrets). Man šķiet, ka Latvijā vispār nav krievvalodīgo un latviešuvalodīgo. Ir tādi, kuri grib piedalīties un tie, kuriem arī Rīgā ir iespēja mūžu nodzīvot tā arī neiemācoties ne latviski runāt, ne himnu no galvas.

Normāli neatkarīgie! Likt Ludzas laukos kādam pagriezt antenas LTV7 virzienā - neiespējama misija. Daudz jēdzīgāk, nekā līdz šim ir licies, parādīt, ka Ludzas pusē ir ko redzēt, ka tā ir vieta, kurp aizbraukt – sorry, bet tā ir šaura niša. B***e, mankurti – saprotat, ka paši sev kājā šaujat (iespējams, arī nezināt, ko nozīmē dīvaini skanīgais vārds "mankurts")!

Labi, tā ir LTV darīšana… Pag, bet es ar savu vīziju par mūsu nākotni esmu tas L! Visi tie, kas Like www.nomad.lv raidījumus arī ir šis L! Tie, kuri komentārus cep un man zvana, un pieprasa, lai šo stulbību tā neatstājam, ir tas L!

Kā to izdarīt? Iet manifestācijās un kaut ko skandēt vai lūkot rast citus ceļus pie savējie? Šobrīd mēs domājam vairāk par otro variantu. Es neesmu politiķis, un, ja TV vairs negrib manu L, es nesīšu to pats. Kur? To laiks rādīs.

Mūs valstij vajagot līderus. To skandina visur, bet tad, kad izklaides informatīvajā kanālā, kāds līdz šim ir bijis LTV7, divus alfa tēviņus izoperē bez narkozes – šķiet, tas ir kādu niknu mātīšu nedarbs, piesedzoties ar nestabilitāti Eiropā. Tautai neļaus redzēt, ka savā zemē ir iespējams būt laimīgam. Visvairāk apvaino tas, ka šovakar manā raidlaikā rādīs pārraidi, kas saucas "Norvēģijas daba". Man tas pasaka vairāk nekā jebkura seja pie jebkura galda. Tā ir TV bez L! Un pat bez 7 un ārpus kādas koncepcijas vispār!

Draugi, mēs atradīsim veidu kā tikties joprojām! www.nomad.lv nevar aizliegt dēļ pašizdomātu problēmu radītām kon(tra)cepciju maiņām. Ejiet dēt, mēs savu lietu turpināsim! Vien redzēt vienu bunti gudru kritiķu un TV analītiķu es kādu laiku negribēšu, jo jūs esiet izkrituši manā lojalitātes testā. Ar godu izmetāt pa logu, neparādot durvis, mūsu 15 gadu ilgajām iestrādnēm. Labs iemesls pamosties un pakasīt pautus (sānus)? Uz redzēšanos!

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form