Jasinsks jūtoties atbildīgs, bet ne vainīgs - viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc "Maxima Latvija" vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas.

Jautāts, vai pēc šīs traģēdijas "Maxima Latvija" nav domājusi pamest Latvijas tirgu, Jasinsks teica, ka uzņēmums nav plānojis un neplāno pamest Latvijas tirgu.

Savukārt uz jautājumu, vai "Maxima" ir izjutusi sociālajos tīklos pieteiktā "boikota" iedarbību, Jasinsks paskaidroja, ka tam patlaban nav tikusi pievērsta uzmanība.

Atbildot uz jautājumu, vai "Maxima" veikalu apsardzes darbinieki ir sertificēti un pieredzējuši, neiedziļinoties detaļās, Jasinsks atbildēja apstiprinoši, norādot, ka veikalu apsardze ir apmācīta un sertificēta, kā arī to, ka apsardzes darbinieki tiekot sūtīti apmācībās, lai atjaunotu zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas dažādās ar drošības nodrošināšanu saistītās situācijās.

Savukārt, taujāts par to, vai viņš var apstiprināt informāciju, ka negadījuma dienā sagruvušā veikala ēkas rezerves izejas bija aizkrautas ar precēm, Jasinsks teica, ka nevar to ne apstiprināt, ne noliegt. Tam jābūt fiksētam videonovērošanā, norādīja Jasinsks, piebilstot, ka viņam patlaban tās materiāli nav pieejami.

Kopumā Jasinsks preses konferencē nesniedza atbildes uz vairākiem jautājumiem, kas attiecas uz traģēdiju, norādot, ka plašākas atbildes tiks sniegtas rakstiski. Piemēram, viņš nevarēja atbildēt uz jautājumu par to, kura iestāde ir devusi jebkāda veida atļauju darboties veikalam laikā, kad uz veikala ēkas jumta un pagrabā notiek celtniecības darbi, kā arī uz citiem mediju jau iepriekš uzdotiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka pirmo reizi signalizācija veikalā "Maxima" Rīgā, Priedaines ielā, iedarbojusies plkst.16.20, taču, pārbaudot signalizācijas cēloni, draudi cilvēku dzīvībai netika konstatēti, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta, iepriekš skaidroja Jasinsks.

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.