Projekta "Tranzītielu sakārtošana Bauskā īstenošanas aizsākta 2012.gada pavasarī. Šajā laikā izbūvēts rotācijas aplis pie tilta pieejas, izveidota papildus josla kreisajam pagriezienam uz Pilskalna ielu, izbūvēts trīs laidumu tērauda – dzelzsbetona siju tilts. Tāpat uzstādīti 29 gaismekļi, zem ielas brauktuves pārcelti elektroapgādes, vājstrāvas, ūdensapgādes un gāzes tīkla elementi. Projekta ietvaros izbūvēta jauna lietus ūdens kanalizācijas sistēma 94 metru garumā, uzstādīti 59 jauni ceļa zīmju balsti ar 83 jaunām ceļazīmēm, izbūvēts apvienots gājēju un velosipēdu celiņš 385 metru garumā. Uzstādītas arī gājēju ietvju drošības metāla barjeras, izveidotas apgaismotas reljefa gājēju pārejas pirms brauktuvju šķērsošanas vietām kā arī labiekārtota pieguļošā infrastruktūra.

Jaunais tilts gājējiem un braucējiem ir daudz drošāks, tā izmēri ir būtiski palielinājušies. Brauktuves platums ir 9m, gājēju ietves 2m vienā un 2,5 m otrā brauktuves pusē. Kopējais tilta platums ir 15 m. Satiksmes dalībnieku drošību uzlabo gan margas, gan aizsargbarjeras. Tilts ir uzbūvēts platāks nekā ielu platums to pieejās.

Projekta plānotās kopējās izmaksas bija 4 947 588,80 eiro, no šīs summas Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums - 3 367 934,23 eiro, savukārt valsts budžeta dotācija - 105 394, 32, eiro. Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums - 1 210 863,71 eiro. Pašvaldība aizņēmumu ņēmusi Valsts kasē ar saistībām uz 30 gadiem.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!