Projekta "Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai" laikā restaurēs pils Rietumu torņa ārsienas un iekštelpas, mainīs jumta segumu, kā arī uzlabota torņa pieejamība apmeklētājiem.

Sadarbībā ar Norvēģijas speciālistiem Cēsu pilī norisinās ne vien pils praktiskās saglabāšanas darbi, bet arī restauratoru apmācība mūra drupu konservācijā un starptautiska konference par inovatīviem kultūras pasākumiem kultūrvēsturiskos pieminekļos.

Pils atjaunošanas un saglabāšanas darbu budžets ir 276 695 eiro. 90,21 % no projekta izmaksām tiek segti no Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas "Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana" līdzekļiem. Darbus plānots pabeigt līdz 2015.gada decembrim.

Vienlaikus ar Cēsu pils saglabāšanas projekta atklāšanu, Cēsīs noritēja arī Eiropas mantojuma dienas. Plašāks ieskats – fotogalerijā.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!