Mednieki sacentās biatlona stafetē, bet visiem pārējiem "nemedniekiem" tika piedāvāti dažādi konkursi. Andrupenes mednieku kolektīvs nopietni gatavojās uzņemt ciemiņus, sagatavoja sacensību norises vietu, izveidoja šķēršļus, iekārtoja ugusnskura un apbalvošanas vietu.

Sacensības sākās ar biatlona stafeti, kurā dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi, jāvelk baļķis, jāpārvar medību imitētās grūtības un protams precīzi jāšauj, jo par katru netrāpīto mērķi jāslēpo soda aplis. Ātrāki, veiklāki un precīzāki izrādījās Andrupenes mednieki. Viņi par pirmo vietu ieguva lielāko kausu. Labi šaušanā veicās arī Andzeļu sportistiem, bet viņi mazliet zaudēja distancē un tāpēc viņiem kauss par otro vietu. Asūnes mednieku kolektīvam kauss un trešā vieta. 

Spēcīgākie vīri sacentās "skotu" baļķa mešanā, kur pieteicās 24 dalībnieki. Vistālāk - 5,36m baļķi aizmeta andrupenietis Jāzeps Konošonoks, bet Vladislavs Višņevskis no Andzeļiem ar 5,32m tālu metienu ierindojās otrajā vietā. Ciemiņš no Pušas Kaspars Spridzāns ieguva trešo vietu. Visvairāk dalībnieku piedalījās "Mamutu medību" konkursā, bet uzvarēja tikai divi dalībnieki. Anatolijs Siliņevičs izrādījās precīzāks un Ilmārs Stepiņš viņam zaudēja tikai finālā.

"Kamaniņu posmā" jeb sievu konkursā ātrāka izrādījās Žanna Aišpure no Asūnes. Jānis Umbraško no Aulejas uzvarēja jauno mednieku sacensībās, bet nemednieku konkursā precīzāka bija Asūnes mednieku kolektīva pārstāve Justīne Aišpure. Skaļu ovāciju pavadītas, emocionālas sacensības notika virves vilkšanā, kurās uzvarēja Pušas mednieku kolektīvs. Otrajā vietā palika Andzeļu kolektīvs un Aulejas vīri ieguva trešo vietu.

Pasākuma laikā visi dalībnieki, līdzjutēji, skatītāji varēja izbaudīt uz vietas sagatavotu mednieku ēdienu šurpu, cept desiņas, sildīties ar tēju un karstvīnu. Noslēgumā visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma kausus, balvas un dāvanas, bet dalībnieki - nozīmīti ar mednieku simboliku.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!