Lai godinātu Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, Naujenes pamatskolā tika rīkots svinīgais Lāčplēša dienas lāpu gājiens.

Savukārt Kalupes pamatskolā Lāčplēša dienai veltītais pasākums norisinājās patriotiskā un sportiskā gaisotnē. Pasākuma svinīgajā daļā skolēni dziedāja dziesmas un godināja Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, bet pēc tam skolēni kopā ar vecākiem mērojās spēkiem veiklības stafetēs un volejbola mačā.

Lāčplēša dienas pasākumi Kalupē noslēdzās ar lāpu gājienu un atceres brīdi pie Piemiņas akmens un Baltaču kapos. Ar mirdzošām lāpām, svecītēm, patriotiskām dziesmām un ziediem tika godināta Pirmā pasaules kara dalībnieka, Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Broņislava Saršūna piemiņa.

Patriotu nedēļā Kalupē ik gadu norisinās dažādi svētku pasākumi un aktivitātes. Bērni un jaunieši ar izpratni un īpašu pacilātību atzīmē gan Lāčplēša dienu, gan Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!