"Mums ir viens tāds ārsts, kurš pašreiz strādā Gruzijā. Pēc savstarpējās vienošanās, viņš Daugavpils domei atgriezīs tās ieguldīto naudu. Vēl ir arī divi tādi ārsti, kas, beidzoties trīs gadu ilgajam stipendijas "atstrādāšanas" termiņam, uz galda nolika atlūgumu. Mēs nekādi viņus te nespējam noturēt," stāsta Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes locekle Inta Vaivode.

Liela daļa no Rīgas Stradiņa universitātes sagatavotajiem mediķiem, absolvējot universitāti, dodas uz ārvalstīm, vai arī paliek Rīgā, nevis izvēlas reģionu slimnīcas.

"Mums kopīgi ir jādomā par politiku, kādā veidā jaunos speciālistus iesaistīt reģionu darbā. Protams, te liela loma ir arī pašu reģionu pretimnākašanai. Speciālistam ir jāredz sava izaugsme," teic Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis.

Stradiņa universitāte un Daugavpils pilsētas dome ir nolēmusi slēgt memorandu, kas varētu ar finasiālu atbalstu mudināt studentus jau studiju laikā domāt par darbu Daugavpils slimnīcā.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!