Portālā "Talkas.lv" ievietotajā piesārņoto vietu kartē redzams, ka visvairāk piesārņoto vietu līdz šim ir reģistrēts ap lielajām pilsētām un lielajās pilsētās. Piemēram, Rīgā ir reģistrētas 198 piesārņotās vietas, pie Rīgas virzienā uz Salaspils pusi - 41 vieta, pie Rīgas virzienā uz Jūrmalas pusi - 45 vietas, bet virzienā uz Siguldu pa Vidzemes šoseju - 111 vietas.

Citās lielajās pilsētās un ap tām piesārņoto vietu skaits nav mērāms vairākos desmitos, taču arī ir salīdzinoši lielāks par mazajām pilsētām. Liepājā ir reģistrētas 24 piesārņotās vietas, Jelgavā 24 vietas, Rēzeknē 15, bet Daugavpilī - 12 vietas, Jēkabpilī - Daugavas labā krasta sakopšana, Radžu ūdenskrātuve jeb Mežparka sakopšana un Filozofu ielas dīķa malas sakopšana.

Cēsīs un pilsētas tuvumā iedzīvotāji norādījuši uz 16 piesārņotām vietām. Uz piesārņoto vietu uzrādīšanu kūtri bijuši ventspilnieki - pilsētā un tās apkaimē reģistrētas piecas piesārņotās vietas.

Patlaban apstiprinātas 189 talkas vietas. Visvairāk talku notiks Rīgā, pilsētās un apdzīvotajās vietās ap Rīgu, Zemgalē un Latgalē. Saskaņā ar portālā pieejamo informāciju no lielajām pilsētām neviena talkas vieta nav apstiprināta Ventspilī.

Lielā talka notiks 27.aprīlī, un tās moto šogad ir "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā".

Piedāvājam ieskatu aizvadītā gada Lielajā talkā Jēkabpilī.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!