Ievērojamās skulptūras veidošanas darbi tika uzsākti septembra sākumā, Metāla svētku ietvaros, kad jelgavniekiem un tās viesiem bija iespēja ielūkoties skulptoru darbnīcā un klātienē iepazīties ar metāla skulptūras tapšanas procesu.

Aļņa iespējamā atrašanās vieta - Ozolskvērs, kur tas būs apskatāms gan parka apmeklētājiem, gan no transporta līdzekļiem, kuri brauc centra virzienā no Dobeles puses.

Metāla skulptūra ir divu pieredzējušu, starptautisku konkursu laureātu, lietuvieša Donāta Mockus un latvietes Ineses Valteres, kopdarbs. Tēlnieki savu skulptoru prasmi pierādījuši starptautiskajos metāla, ledus, smilšu un sniega mākslas festivālos pasaulē, kā arī jūnijā abi mākslinieki 7. Smilšu skulptūru festivālā, ieguva pirmās vietas.

Skulptūra tiek darināta sadarbībā ar SIA "Armets A" un "Zn Metāls".

Metāla alnis nebūs vienīgais atgādinājums par Jelgavas simbolu - alnis jau vairākus gadu simtus rotā Jelgavas ģerboni, un kopš 2002.gada Jelgavas pasākumu biežs viesis ir Jelgavas talismans alnītis Driksis.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!