No otrdienas līdz piektdienai tēlnieki skulptūras veidos komandās. Kopā taps 15 lielās skulptūras, katrai skulptūrai izmantojot 15 rūpnieciskos ledus blokus.

Zīverte stāstīja, ka ledus mākslas baudītāji uz Jelgavu aicināti no 7. februāra līdz 9. februārim, kad vērtējumam tiks piedāvāti vairāk nekā 50 ledus mākslas objekti. Šī gada festivāla darbus par tēmu "Brīnumzeme" veidošot vairāk nekā 30 pasaulē atzīti tēlnieki un mākslinieki no astoņām valstīm.

Ledus skulptūras iegatavošanai tiek lietots speciāli mākslīgi sasaldēts ledus, kuru iegūst no trīs reizes destilēta ūdens lēnā sasaldēšanas procesā, to nepārtraukti maisot. Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem, sākotnēji plānotais festivāla ledus apjoms ir palielinājies, jo ir iespēja izzāģēt dabīgi sasalušo ledu no Jelgavas ūdenskrātuvēm.

Patlaban "ledusdizains.lv" tehniskā komanda jau papildus ir izzāģējusi un nogādājusi Uzvaras parkā 45 tonnas dabīgi sasalušā ledus, veidojot no tā ledus slīdkalniņu. Tā kā šoziem ir neliela sniega kārta, tad pirmo reizi festivāla teritorija tiek noformēta ar sniega pūtēja palīdzību.

Paralēli festivāla konkursa darbiem tiks izgatavoti papildus ledus tēlniecības objekti. Šobrīd tēlnieki Inese Ūlande un Donāts Mockus būvē "Kosenkorva" ledus bāru, tāpat saldētavās jau ir tapušas četras interaktīvās foto skulptūras. Vienu no tām veidojis pasaules čempions ledus mākslā un ilggadējs Jelgavas ledus skulptūru festivāla mākslinieciskais vadītājs Kārlis Īle.

Apmeklētājiem Uzvaras parks būs atvērts 7. februārī no plkst. 18 līdz plkst. 23, savukārt 8. februārī un 9. februārī no plkst.10 līdz plkst. 23. Šajās dienās līdztekus skulptūru aplūkošanai tiek piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimene kopā ar grupu "Musiqq", Ivo Fominu, Miku un Paulu Dukuriem, Lauri Reiniku un Samantu Tīnu.

Programma pieejama mājaslapā www.icelv.lv.

Šogad Uzvaras parka oficiālajā mājaslapā www.icelv.lv tiek piedāvāta iespēja sekot līdzi darba procesiem tiešraidē.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!