Zušu mazuļi tiek ielaisti tāpat arī citviet Kurzemes un Pierīgas ūdenstilpēs. Pavisam 36 vietās ielaidīs 1386200 stikla zušus (Anguilla anguilla), lai papildinātu šo zivju daudzumu Latvijas ezeros un upēs, saskaņā ar Latvijas Nacionālo zušu krājumu pārvaldības plānu. Projektu finansē Eiropas Savienības Eiropas Zivsaimniecības fonds.

Zušu krājumi savvaļā samazinās rūpnieciskās nozvejas dēļ, tādēļ ir izstrādāts Latvijas Nacionālo zušu krājumu pārvaldības plāns, kas balstīts uz kopīgo Eiropas Savienības politiku zivju resursu izmantošanā.

Stikla zušu piegādi veic Lielbritānijas uzņēmums "UK Glass eels". Viena stikla zuša cena - 0,2219 eiro. Kopējā iepirkuma un piegādes cena ir 307 590 eiro.

Stikla zušu izlaišanas tiesības Latvijas ūdenstilpēs piešķirtas Latvijas uzņēmumam IK "Saiva 1", kura piedāvātā cena 6600 eiro bija nedaudz zemāka par tirgus izpētē konstatēto.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!