Ģerboņa sākotnējo skiču autore ir Santa Kaire, Krimuldas vidusskolas skolniece, kas izvēlējās ābolus kā auglības simbolu, lai tādā veidā simbolizētu Krimuldas novada vēlamo attīstību.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds stāsta: "Krimuldas novads ir ceļā uz savas identitātes veidošanu, un, ņemot vērā tā kultūrvēsturisko nozīmi, kāpēc gan tam nesimbolizēt Dieva dārza bagātības?! Esmu pārliecināts, ka jaunais ģerbonis būs kā talismans novada turpmākajā veiksmīgajā attīstībā. Turklāt esmu gandarīts, ka ģerboņa ideju izstrādāja mūsu novada skolas skolniece, kas vēl vairāk pārliecina par idejas patiesumu."

Krimuldas novadu pieņemšanā pie Valsts prezidenta pārstāvēja Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds, domes priekšsēdētāja vietniece Liene Jaundžeikare, ģerboņa idejas autore un Krimuldas mūzikas un mākslas skolas audzēkne Santa Kaire un viņas skolotāja Ingūna Linde, ilggadējs Krimuldas pagasta vadītājs Juris Salmiņš un ilggadējs Lēdurgas pagasta vadītājs un pārvaldnieks Juris Liepa. Svinīgajā ceremonijā novadu prezentēja pašvaldības folkloras kopa "Putni".

Lai veicinātu Latvijas novadu un pagastu identitātes simbolu atpazīstamību, kā arī nostiprinātu iedzīvotāju piederības sajūtu savai dzimtajai vietai, Valsts prezidents Andris Bērziņš aizsāka jaunu tradīciju – novadu un pagastu ģerboņu svinīgu pasniegšanas ceremoniju "Pašvaldību ģerboņu svētki". Šāds pasākums notiek reizi pusgadā, kad tiek aicināti tie novadi un pagasti, kas izstrādājuši un likumā noteiktajā kārtībā saskaņojuši savas pašvaldības ģerboņus. Šoreiz ģerboņi tika pasniegti Kandavas un Krimuldas novadam, kā arī Stāmerienas, Rembates, Tomes un Sventes pagastam.

Krimuldas novads ar 5,6 tūkstošiem iedzīvotāju un 339,1 kvadrātkilometru lielu platību atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Tas apvieno Krimuldas un Lēdurgas pagastu ar administratīvo centru Raganā. Krimuldas novads ir arī iecienīta tūrisma vieta – te atrodas Turaida, "Reiņa trase", Krimuldas baznīca un citi objekti.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!