Profesors Jānis Mencis savu mūžu bija veltījis matemātikai un tās mācīšanai, kā arī matemātikas skolotāju sagatavošanai. Tāpēc viņu dēvē par Skolotāju skolotāju. Profesors bija ilggadējs pasniedzējs Liepājas Universitātē (toreiz – Liepājas Pedagoģijas akadēmijā), ir daudzu matemātikas mācību grāmatu autors. 1994. gadā J. Mencis tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, tādējādi kļūstot par vienu no pirmajiem atjaunotā ordeņa kavalieriem, savukārt par nopelniem Liepājas pilsētas labā profesoram piešķīra pirmo "Goda liepājnieka" titulu.

Pasākuma gaitā profesora mīļākos skaņdarbus izpildīja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Emīļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas apvienotais pūtēju orķestris (vadītājs Valērijs Šestilovskis) un Liepājas Universitātes sieviešu koris "Atbalss" (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, diriģente Olga Blauzde).

Pasākumu atbalstīja Profesora Jāņa Menča piemiņas fonds, Liepājas pilsētas dome, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Liepājas Universitāte.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!