Iesniegumu par neuzticību Guntaram Pīpkalējam parakstīja četri "Vienotības" deputāti - Ainārs Šteins, Pēteris Lideris, Gunita Liepiņa, Rihards Vidzitskis - un deputāte no vēlētāju apvienības "Mēs Līgatnei" Baiba Pelse.

Likuma "Par pašvaldībām" 65.pants nosaka, ka pašvaldības domes priekšsēdētāju var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa deputātu, savukārt priekšsēdētājs ir atbrīvots no amata, ja par to nobalso vairāk nekā puse no ievēlēto deputātu kopskaita. Līgatnes domē ir deviņi deputāti. Līdz ar to piecu deputātu balsis bija pietiekamas, lai atbrīvotu no priekšsēdētaja amata Guntaru Pīpkalēju.

Deputātei no "Mēs Līgatnei" Baibai Pelsei piederēja izšķirošā balss. Viņa savu izvēli pamato ar nepatiku pret Pīpkalēja "autoritāro" vadības stilu: "Viņš nav rēķinājies ar citiem deputātiem, nav respektējis viņu viedokli un centies visu darīt pats." Pelse stāsta, ka ar "Vienotības" deputātiem ir iecere koalīcijā iesaistīt visus deviņus domes deputātus. Viņa uzskata, ka tik mazā pašvaldībā kā Līgatnes novads nav vietas opozīcijai.

Līgatnes novada domes ārkārtas sēde par jauna priekšsēdētāja iecelšanu paredzēta ceturtdien, 17.aprīlī.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!