"Autoparka atjaunošana ir ļoti būtiska aktivitāte. Pēdējo reizi neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas tika pirktas pirms septiņie gadiem. Liela daļa automašīnu bija vecas, nolietotas, dažas no tām pat ar miljons kilometru nobraukumu, kas būtiski apdraudēja izsaukuma izpildi," akcentē Bukša, piebilstot, ka daži auto Vidzemē un Latgalē lietoti jau 20 gadus.

Toties tagad ikvienā Latvijas novadā un pagastā vai ciemā mediķi izsaukumos turpmāk dosies mūsdienīgās, ērtās un labi aprīkotās automašīnās, uzsver Bukša.

Jaunie darba auto izvēlēti tādi, lai ar tiem varētu pie slimniekiem doties arī pa grūti izbraucamiem lauku ceļiem.

Piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu un pateicoties Veselības ministrijas atbalstam, 2013.gada sākumā NMP dienesta mediķu brigādes Latvijas reģionos jau saņēma pirmos 45 jaunos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus. Otrajā kārtā no janvāra līdz šā gada martam Latvijas reģionos nonāks vēl 91 jauns operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis.

Daļa līdzšinējie auto, kuri joprojām ir teicamā stāvoklī, tiks saglabāti un izmantoti kā rezerves transporta līdzekļi.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!