Gardēži varēs mieloties Lubāna ezera zivju piknikā un uzdziedāt zvejnieku dziesmas. Tāpat varēs uzzināt par saldākajām "Ataugu" aveņu un zemeņu šķirnēm. Arī uzklausīt "Domu pieturas" 50 gados uzkrāto vīnu darīšanas pieredzi, uzzināt par "Jāņkalnu" melleņu vērtīgajām īpašībām. Un noticēt, ka "Aizupēs" no āboliem var ražot konfektes, pārliecināties, ka "Līvos" zaļajam sierāboliņam tiešām ir saistība ar sieru un "Viesūnēnos" pagatavot kaņepju steku. Tūrisma ceļvedī arī iekļauta "Sveķu" trušu gaļas desiņu nogaršošana un "Smeceres kroga" foreļu mājas aplūkošana.

Ceļvedis sagatavots, sadarbojoties Madonas novada ražotājiem ar pašvaldības Uzņēmējdarbības un tūrisma atbalsta nodaļu. Domājot par vietējo produktu popularizēšanu, šogad tiks organizētas arī citas aktivitātes: izstrādāts marķējums "Madonas novada garša" un organizēts Madonas novadam raksturīgo recepšu konkurss.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!