Latvijas čempionātā ziemas peldēšanā, kas notika Kīšezerā, Jaunciema ostā, piedalījās 120 "roņi". "Ogres roņi" ieguva trīs zelta, divas sudraba un vienu bronzas medaļu. 25 metru divu celiņu āliņģī uzvarētāji un Latvijas čempioni tika noskaidroti 25m brasa un 50m brīvā stila distancē, kā arī 4×25m jauktajā brīvā stila stafetē. Čempionāts pirmo reizi notika Ķīšezerā pateicoties Jaunciema Jahtkluba īpašniekam ārstam Jānim Zaržeckim, kurš piedāvāja vietu čempionāta rīkošanai.

Par Latvijas čempioniem savās vecuma grupās kļuva Ludmila Besova (25m brasā) un Raitis Gultnieks (25m brasā un 50m brīvajā stilā). Sudraba medaļas 50m brīvajā stilā saņēma Ilze Purmale un Raits Valters, bronza tika Ilzei Vigulei. Pirmo reizi "Ogres roņu" komandā startēja iksķilietis Ģirts Mazurs, kurš ieguva ceturto vietu, Jānim Jansonam 5.vieta.

Kaut arī ūdens bija ledains (+1 grāds) un pūta ass vējš, saulainais laiks roņu sejās neizdzēsa smaidu un visapkārt valdīja prieks un pacilātība. Bija ieradušies ziemas peldētāji no visiem ziemas peldēšanas klubiem un individuāli no daudzām Latvijas vietām, kā arī no Igaunijas.

Sacensībās kopā uz laika kontroli tika veikti 142 individuālie peldējumi. No tiem 95 peldējumus veica vīrieši un 47 peldējumus sievietes. Starp vīriešiem vislielākais peldējumu skaits - 56 tika veikts 25m distancē. Savukārt sievietēm šajā distancē tika veikti 32 peldējumi.

Vissīvākā konkurence vīriešiem 25m bija C grupā, kurā piedalījās 10 peldētāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Savukārt sievietēm vislielākā konkurence bija 25m distancē D grupā piedalījās 9 peldētājas vecumā no 40 līdz 44 gadiem.

Jaunākajam dalībniekam bija 12 gadi un vecākajam dalībniekam 76 gadi.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!