Liels prieks bija sagaidīt Priekulē un Priekules novadā 100 sportistus-amatierus, kas veica trases ar laika kontroli. Maratonu 55 km garumā izbrauca 16 dalībnieki (sākumā gan bija reģistrējušies 19, divi izvēlējās pusmaratona distanci), bet pusmaratonā šogad bija pieteikušies 89 dalībnieki, bet startējaun finišēja- 84. Braucienam velotūrisma maršrutā pieteicās 18 velotūristi. Bērnu maratona dalībnieku skaits pārsniedza visu iepriekšējo gadu rekordus un pulcēja 56 bērnus (iepriekšējā gadā bija 36).

Šoreiz arī dalībnieku ģeogrāfija bija raibāka, piedalījās braucēji no dažādām Latvijas vietām - Rīgas, Valmieras, Siguldas, Bauskas, Talsiem, Sabiles, Tukuma, Kuldīgas, Aizputes, Liepājas, Ventspils, Grobiņas, Dunalkas, Vaiņodes, Pāvilostas, Medzes, Durbes un Leonas Jarmoška no Klaipēdas. Daudzu uzvārdos parādījās Vitkovski (vai visa dzimta?) un šoreiz tie bija ne tikai liepājnieki, bet arī saldenieki un rīdzinieki.

Tapis arī jauns un brīnišķīgs velotūristu maršruts Priekule – Priekules pagasts - Liepājas bijušā dzelzceļa līnija, SIA ''Priekules BioEnerģija'', Joguļu birzs, Daļģi, Paplakas stacija –Prūšu ūdenskrātuve, Bajāru tilts, Strautiņu zirgi, Virgas pagasta pārvalde, Paplakas skola, bijušais garnizons, bērnu "Gorodoks'', ''Purenes'', SIA ''Kurzemes gaļsaimnieks'' – Paplaks mežs - Reitterapijas laukums pie Paplakas stacijas, Daļģi, Joguļi - Priekule.

Šis maršruts turpmāk bagātinās piecus jau iepriekšējos gados izveidotos velotūrisma maršrutus un būs Sestais Priekules velomaršruts - vidēja garuma - 23 km, divu ar pusi stundu brauciena, piemērots dažāda vecuma ļaudīm. Velotūristu klases dalībniekiem apbalvošanā tika pārsteiguma balvas par izturību velobraucienā - Pārslai Emsiņai, Edvardam Bernatovičam un Elmāram Pencim .

Pēc galvenajiem startiem jau trešo reizi noritēja velomaratons arī bērniem. Divas aktīvas ceļu pirātu meitenes Rigonda un Gita ieradās uz viena - tandēmvelosipēda un rosināja bērnus startiem, tos uzmundrinot un rūpīgi sadalot pa grupām. Bērnu sacensības notika četrās grupās. Pirmie brauca drosmīgākie- lielie bērni 2001.-2004.gadā dzimušie, kas šogad piedalījās 17 un brauca 3 km distanci.

Pirmo reizi Priekules MTB velomaratona vēsturē 55 km garo distanci veica arī pirmā un vienīgā sieviešu kārtas pārstāve, rīdziniece Zanda Rutkovska, kas kļuva par absolūto uzvarētāju maratona 55 km distancē ar rezultātu 02:48:46.21.

Starp 2001.-2004.gadā dzimušajiem 1.vietu zēniem ieguva Dāvis Brīze, 2.vietu - Rojs Rutka, bet 3.vietu - Dāvis Spēks. Meiteņu konkurencē 1.vieta – Kristai Matevs, 2.vieta – Lāsmai Elzai Vaivodei, 3.vieta – Annikai Riekstiņai.

Otrajā grupā, 2005.-2007.gadā, dzimušie bērni. Zēniem 1.vietu ieguva Dāvis Berķis, 2.vietā – Eduards Egle, bet 3.vietā – Dāvis Gludavs. Meitenēm 1.vieta tika Vendijai Vitkovskai, 2.vieta – Martai Vitkovskai, 3.vieta – Felīsijai Oknerei.

Trešajā grupā, 2008.- 2009.gadā dzimušie, Zēniem 1.vietu izcīnīja Kristers Žukas, 2.vieta – Samuelam Ķerim, 3.vieta – Arturam Šneideram. Meitenēm 1.vieta – Jasmīnai Spēkai, 2.vieta – Nikijai Mikālei, 3.vieta – Amandai Kraševskai. Mazo bērnu, 2010.gada un jaunākiem, Zēnu grupā 1.vietu ieguva Rūdolfs Kozlovs, 2.vietu – Edvarts Vācietis, bet 3.vietu - Edgars Šķesters, meiteņu grupā 1.vieta – Katrīnai Vilkaveckai, 2.vieta – Danai Adomaitei, 3.vieta – Elīnai Polei.

Pēc laika – 1 stunda un 22 minūtes finišu sasniedza pirmie sportisti no 35 km distances. Pirmie finišēja: 99.numurs ar laiku 01:22:06 un 131.numurs ar laiku 01:24:44, pēc kuriem sekoja vēl divi 35 km braucēji - Juris Treimanis (V40) ar laiku 01:29:58 un Guntars Sideļskis (V40) ar laiku 01:30:01. Vairākiem braucējiem radās sūdzības par to, ka redzējuši abus pirmosbraucējus kādu vietu Mazgramzdā izbraucot pa taisno. Vēl pēc stundas, mijoties ar pēdējiem pusmaratona braucējiem, finišēja arī 55 km maratona dalībnieki un pirmais finišu sasniedza grobiņnieks Zigurds Jureckis (MV50) ar laiku 02:22:17.31, otrais bija Uldis Cukurs (MV40) ar laiku 02:22:17.56, viņus šķīra tikai dažas sekundes desmitdaļas. Trešais finišēja Iļja Petriks (MV30) ar rezultātu 02:22:23.11.

Velomaratonu organizēja Priekules novada pašvaldība un Priekules veloklubs.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!