Komisija ir tiesīga anulēt izsniegtās licences apdrošināšanas veikšanai, ja apdrošināšanas sabiedrība tiek likvidēta. Kā zināms, Rīgas dome pagājušajā nedēļā nolēma neveiksmju vajāto RSK likvidēt.

Komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece norāda, ka esošajiem RSK klientiem šis lēmums neko nemaina, jo apdrošinātājam ir jāturpina pildīt savas saistības gan pret līgumiestādēm, gan pret klientiem, ar kuriem noslēgti līgumi, līdz līguma termiņa beigām.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome pērn maijā nolēma ieguldīt 1,25 miljonus latu RSK pamatkapitālā, lai netiktu apturēta uzņēmuma darbības licence. RSK pašu līdzekļu nepietiekamība marta beigās bija 2,5 miljoni latu.

Iepriekšējo RSK vadību uzņēmuma padome aprīlī atlaida no darba, jo izskanēja ziņas par iespējamo līdzekļu izšķērdēšanu. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) decembrī apturēja visu "RSK apdrošināšanas AS" izsniegto licenču darbību līdz 31.janvārim un aizliedza uzņēmumam slēgt jaunus apdrošināšanas līgumus.

Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs ir izdevis uzdeva izvērtēt iespējas atgūt finanšu līdzekļus, kuri izlietoti iespējamiem nepamatotiem maksājumiem RSK darījumu partneriem. Tāpat valdei jānovērš nepilnības, kuras konstatētas Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes revīzijā - grāmatvedības pārkāpumi, nepietiekama kontrolē pār samaksātajiem brokeru komisijas izdevumiem un tamlīdzīgi.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!