Salīdzinot ar 2008. gadu, algu fonds samazinājies par 36% , bet salīdzinājumā ar pērno gadu pērno kopējie Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta izdevumi darbinieku atlīdzībai šogad samazināti par 20,3 miljoniem latu jeb 22%.

Tas panākts, reorganizējot struktūrvienības, samazinot darbinieku skaitu un atalgojumu. Piemēram, Rīgas domes centrālajā administrācijā, salīdzinot ar 2008.gadu, strādājošo skaits samazināts par 60 darbiniekiem.

Reorganizējot Rīgas rajonu un priekšpilsētu izpilddirekcijas, no sešām izveidojot trīs, pašvaldības budžetā panākts miljons latu liels ietaupījums, norāda dome.

Gatavojot grozījumus 2010. gada budžetā, ko dome plāno apstiprināt maijā, pašvaldības institūcijām aizliegts palielināt izdevumus darbinieku atlīdzībai, kā arī palielināt štata vietu skaitu.

Jau vēstīts, ka virtuālā persona ar segvārdu "Neo", kas sevi dēvē par Ceturtās tautas armijas (4ATA) pārstāvi, trešdien publiskoja septiņu lielo Latvijas pilsētu domju darbinieku algu sarakstus.

No "Neo" datiem var secināt, ka 2009.gada novembrī vidēji visdāsnāk atalgotie bija Rīgas domes (RD) darbinieki – vidējie bruto ienākumi tomēnes viņiem bijuši 668 lati. Seko Jūrmalas dome ar 601 latu uz cilvēku. Salīdzinoši nabadzīgākas ir Latgales pašvaldības – Rēzekne ar 299 un Daugavpils ar 387 latiem uz darbinieku.

Trīs pārējās lielajās pilsētās pērn novembrī vidējais atalgojums domēs strādājošajiem pārsniedzis 500 latus pirms nodokļiem: Jelgavā 510 latus, Ventspilī 519 latus un Liepājā – 557 latus uz cilvēku.

No "Neo" datiem var arī secināt, ka algu sarakstos iekļauto personu skaits pašvaldībās, ja to salīdzina ar 2007. un 2008.gadiem, liecina par pilsētu atšķirīgu pieeju štatu samazināšanai. Tā, piemēram, RD 2007.gada janvārī maksāts 736 personām, bet pērn decembrī – 645 cilvēkiem. Savukārt Jūrmalā 2007.gada septembrī algas maksātas 254, bet 2009.gada decembrī – 245 cilvēkiem.

Jau ziņots, ka iepriekš "Neo" publiskoja Finanšu kapitāla un tirgus komisijas, "Latvenergo", "Rīgas Siltums", "Rīgas Satiksme", a/s "Sadales tīkls", a/s "Augstspriegumu tīkli", "Parex banka" un citu valsts iestāžu un uzņēmumu strādājošo ienākumus.

Datus par atalgojumu "Neo" ieguva, nokopējot tos no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS), izmantojot programmēšanas laikā radušos, pieņemšanā un vairākos auditos nepamanītu "drošības caurumu". Atbildīgās institūcijas turpina izmeklēšanu par notikušo - disciplinārlietas jau ierosinātas pret septiņiem VID IT nodaļas darbiniekiem.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!