"Kā jau informējām agrāk, vācu speciālisti uzskata, ka Ušakovam būs jāturpina ārstēšanās kurss Berlīnes klīnikā vēl ne mazāk kā trīs, četras nedēļas. Ārstēšanai sekos rehabilitācija," skaidro Kononova.

Kā ziņots, klīnikā "Charite" Ušakovs atrodas kopš otrdienas, 24. maija. Ieteikumu par to, ka tālākai ārstēšanai viņš būtu jāpārved uz Berlīnes klīniku izteica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsti.

Ušakova iekšējo orgānu sistēma ir cietusi pārtkaršanas sindroma seku rezultātā. Ir cietušas nieres, aknas un citi iekšējie orgāni un muskuļi. Berlīnes klīnikas speciālistiem ir lielāka pieredze un iespējas šādu diagnožu ārtēšanā.

Rīgas mēra pārstāve atgādina, ka arstēšanas process Vācijā ir sarežģīts un dārgs.

Viena diena intensīvās terapijas nodaļā izmaksā vairākus tūktošus eiro. Transportēšana no Rīgas uz Berlīni ar specializēto medicīnas lidmašīnu varētu izmaksāt līdz 20 000 eiro (14 200 latu).

Precīzas kopējās izmaksas būs zināmas tikai pēc ārstēšanās beigām, taču tās varētu pārsniegt vairākus simtus tūkstošu eiro.

Jau vēstīts, ka Ušakova ģimene ir atvērusi ziedojumu kontu, lai vāktu līdzekļus ārtsēšanas izmaksu segšanai.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!