"Kopumā sadarbība ir nekāda," intervijā aģentūrai BNS teica Ušakovs.

Viņš atzina, ka "valdība kopumā ne īpaši ievēro pašvaldību intereses un tas nav stāsts tikai par Rīgu".

"Ja mēs paskatīsimies uz konsolidācijas apmēriem un proporciju, tad pašvaldību budžeti tika samazināti krietni vairāk, nekā tas bija valsts mērogā. Zināmā mērā visu to lielo konsolidāciju, par ko visu laiku stāsta, iznesa tieši pašvaldības, nevis valsts. Tā ir tā kopējā attieksme. Nav mums īpaši nekāda veiksmīga sadarbība ar valdību kopumā," klāstīja Rīgas mērs.

Tomēr ir atsevišķas ministrijas, ar kurām dome varot atrisināt konkrētus jautājumus ,un piemērs "normālai, efektīvai sadarbībai" ir Finanšu ministrija, ar kuru veiksmīgi izdevies atrisināt jautājumu par Dienvidu tilta būvniecības trešās kārtas finansēšanu. "Nav ne jautājumu, ne pārmetumu. Paldies, malači! Bet ir gadījumi, ka mēs saprotam, ka tur ir politiski lēmumi," pastāstīja Ušakovs un piebilda, ka visa tā mūsu attiecību vēsture ir sarežģīti politiski gadījumi.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!