Bērnistaba restaurēta un iekārtota kā 19. gadsimta beigu – 20. gadsimta sākuma Kurzemes muižas bērnistaba, atklājot stāstu par Šlokenbekas un Durbes īpašnieku fon der Reku ģimenes bērniem.

Ekspozīcijā skatāms skaists, 19. gadsimta beigās izgatavots šūpuļzirdziņš, lieliskā stāvoklī saglabāti 19. gadsimta 70. gadu spēļu klucīši, 1895. gadā patentēts akmens masas "būvdetaļu komplekts", no kura iespējams būvēt dažādas spēļu mājas. Tāpat virkne citu tā laika bērnu fantāziju attīstošu lietu – izkrāsojamā grāmata ar 1870. – 1871. gada vācu-franču kara ainām, grezna ap 1890. gadu izdota pasaku grāmatiņa, leļļu mēbeles un trauciņi, 20. gadsimta sākuma leļļu šujmašīna.

Tāpat ekspozīcijā ir 20. gadsimta sākuma galda teniss un vairāk nekā 600 dažādu laikmetu tērpos ģērbtu un bruņotu alvas zaldātiņu, sākot ar senās Asīrijas kareivjiem un Romas leģionāriem un beidzot ar 17. gadsimta musketieriem un dažādu Eiropas armiju 18. – 19. gadsimta karavīriem.

Durbes pils ir nozīmīgs 19. gadsimta pirmās puses arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis ar lielu autentisko elementu īpatsvaru. Pilī skatāma interjera tipa ekspozīcija, kura ataino muižas īpašnieku dzīves vidi laikā starp 1820. un 1910.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!