Muzeja apmeklējuma laikā notiek pasaku sižetu izspēlēšana muzeja pagalmā, iejušanās pasaku tēlos un septiņzālīšu tējas baudīšana pie ugunskura (iepriekšēja pieteikšanās grupām ne mazākām par 15 cilvēkiem). Apskatāma arī izstāde "Divi simti cimdu pāri un vēl..." - Dobeles novada Bērzes pagasta Tautas daiļamata meistares Skaidrītes Bauzes, Slampes pagasta rokdarbnieces Ausmas Krūmiņas un Lancenieku pagasta rokdarbnieces Skaidrītes Strautnieces  darinājumi - cimdi, zeķes, izšuvumi. Adrese: Lancenieki, Tukuma novads, tālr.: 63154691, 29488987.

No 2. janvāra katru janvāra sestdienu un svētdienu no pulksten 11 līdz 16 Pastariņa muzejā Dzirciemā izbaudāma programma "Brīvdienas lauku sētā". Šeit apmeklētāji var aktīvi darboties - pīt groziņus no nemizotām klūgām, gatavot putnu barotavas no dabas materiāliem, siet slotas no bērzu zariem un liet dažādu formu sveces. Adrese: "Bisenieki", Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads, tālr.: 63154518, 28651091.

Sestdienās no pulksten 14 līdz 16 Tukuma pilsētas vēstures muzejā - Pils tornī aktivitāte "Sestdiena viduslaikos" - ietērpšanās viduslaiku tērpos,  iepazīšanās ar Vācu ordeņa statūtiem, labākajām tā laika ārstniecības metodēm, tējām un to pielietojumiem, iespēja izgatavot pašam savu amuletu. Adrese: Brīvības laukums 19a, Tukums, tālr.: 63124348.

Svētku brīvdienās Mākslas muzejā Tukuma centrā apskatāma Alvja Ozoliņa izstāde "Multigonijas - leģendu mozaīka". Aktīvākie apmeklētāji var ķerties pie papīra lapas un zīmuļiem, krītiņiem, guašām vai citām krāsām un kopēt gleznas. Bērniem, skolēniem un studentiem uzrādot apliecību no 2. janvāra ieeja Mākslas muzejā ir bez maksas. Adrese: Harmonijas iela 7, Tukums, tālr.: 63182392.

Durbes pilī apskatāma bērnu zīmējumu izstāde "Svētki pilī", kur košus, izdomas pilnus darbus radījuši Tukuma 1. pamatskolas, Tukuma 2. pamatskolas, Tukuma 2. vidusskolas sākumskolas un Tumes vidusskolas pirmās līdz ceturtās klases skolēni. Adrese: Mazā Parka iela 7, Tukums, tālr.: 63122633.

Sīkāka informācija: www.tukumamuzejs.lv

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!