Viņa norādīja, ka sociālais darbinieks klientu mājās apmeklē tikai pēc tam, kad iepriekš ir sazinājies un vienojies par iespējamo apmeklējuma laiku. Tikai īpašos gadījumos sociālais darbinieks var doties pie klienta bez iepriekšēja brīdinājuma, pamatojoties uz policijas vai bāriņtiesas pausto informāciju, lai noskaidrotu vai tā ir patiesa, kā arī lai sniegtu nepieciešamo sociālo palīdzību.

"Iedzīvotājiem jāpievērš uzmanība, ka apmeklējot klientu dzīvesvietā, sociālie darbinieki ir ģērbti īpaši atpazīstamā jakā ar uzrakstu "Sociālais dienests". Sociālajam darbiniekam, veicot apsekošanu dzīvesvietā, jāuzrāda dienesta apliecība ar fotogrāfiju, kurā minēts iestādes nosaukums, sociālā darbinieka vārds, uzvārds un personas kods," skaidroja Kaņepe.

Tā kā decembrī ir uzsākta Ziemassvētku pabalsta izmaksa, Sociālais dienests aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem. Sociālā dienesta darbinieks pabalstu mājās piegādā tikai tiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kuriem ir pārvietošanās grūtības un kuri pabalsta piegādi mājās Sociālajā dienestā ir pieteikuši jau iepriekš.

"Ja pie iedzīvotājiem mājās mēģina iekļūt kāds, kurš apgalvo, ka ir sociālais darbinieks, bet nevar uzrādīt darba apliecību un par savu ierašanos nav informējis iepriekš, lūdzam neuzticēties šai personai un neielaist savā mājoklī," piebilda Kaņepe.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!