"Mums ir sapnis šīs ielas galā uzstādīt pieminekli latam un apkārt stādīt bērzu birzi, jo bērzu lapiņas ir apmēram tādā pašā lielumā kā lata monētas," portālam teica Lata ielas nosaukuma idejas autore, Viļānu zemes ierīcības inženiere un iepriekšminētās komisijas locekle Lidija Semjonova.

Līdz šim ielai nav bijis nosaukuma. Tika apsvērtas vairākas idejas, tostarp priekšlikums ielu saukt par Viļānu televīzijas ielu vai Torņa ielu, taču vairākuma atbalstu guva ierosinājums to nosaukt par Lata ielu. "Ejot vai braucot pa šo ielu, vienmēr atcerēsimies Latvijas latus. Kas to lai zina, vai mūsu mazbērni vispār zinās, kas ir lats," portālam sacījusi pašvaldības pārstāve Inga Zunda.

Lata ielu ieskauj lielākoties pašvaldības zeme, kur izvietoti iedzīvotāju mazdārziņi. Viļānu novada dome cer, ka nākotnē, iespējams, šī ieliņa varētu kļūt par tūrisma objektu.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!