Amuleti, talismani
Foto: stock.xchng

Amulets ir priekšmets (akmens, zieds, gredzens, aproce), kurš satur spēku, ar kuru to piesātinājusi pati daba vai arī cilvēks, kurš ir ļoti spēcīgs psihiskajā pasaulē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Priekšmeti un dzīvas būtnes, acīmredzot, ir apveltīti ar dažādām īpašībām, bet cilvēks ar savām domām un jūtām var uz tiem iedarboties gan labvēlīgi, gan arī kaitējoši. Mags, vienalga, baltais vai melnais, ir cilvēks, kurš spēj piešķirt priekšmetam līdz šim nebijušas īpašības: viņš ņem elementus no savas paša kvintesences, lai ievadītu tās kādā objektā, un šis objekts iegūst dzīvību un sāk darboties.

Tā, piemēram, priekšmets eksistē pats par sevi - tas ir pašsaprotami, tam nav vajadzīga jūsu līdzdalība, tā būtība ir neitrāla, bet tieši no jums atkarīgs, vai tas iegūs kādas noteiktas īpašības. Ja projicēsiet uz priekšmetu savu mīlestību un savu gaismu, tas piesātināsies ar jūsu fluīdiem, kuri ir no augstākas kvintesences nekā pats priekšmets, un tad tas kļūs par talismanu, kas labvēlīgi iedarbosies uz jums un arī uz būtnēm jūsu tuvumā.

Vārds "talismans" cēlies no grieķu vārda "telesma". Šo terminu lietoja Hermess Trismegists, izskaidrojot pašu visstiprāko no visiem spēkiem, par kuru viņš teica: "Saule ir tā tēvs, Mēness ir māte, vējš to ir nesis savā klēpī un Zeme to ir barojusi."

Tikai tas, kurš prot savienoties ar "visstiprāko no visiem spēkiem" - ar Augstāko Būtni, ar Radītāju - spēj izgatavot patiesi iedarbīgus un spēcīgus talismanus.

Tomēr arī jūs, protams, savā līmenī, varat ar savu domu, savu mīlestību izcelt un pastiprināt priekšmeta īpašības, jo cilvēka eksistences mērķis ir - kļūt par Dievam līdzīgu radītāju. Protams, daba jau pastāv: ir dažādi priekšmeti, radījumi, kas nav jārada no jauna, bet var tiem iedot jaunu, lielāka spēka pilnu, lielākas gaismas un mīlestības pilnu dzīvi. Tādējādi vairāki priekšmeti mūsu apkārtnē var kļūt par talismaniem vai amuletiem.

Talismanu izgatavošana un nēsāšana

Mūsdienās cilvēki ir līdz tādai pakāpei zaudējuši svētuma izpratni, ka talismanus iespējams nopirkt pat tirgos un gadatirgos, kur piedāvā dažādu krāsu darinājumus ar zodiaka zīmēm, iestāstot, ka tie ir unikāli un spēs pasargāt, nodrošinās panākumus un savienos ar kosmiskajiem spēkiem. Kādi meli! Tam, kurš izgatavo talismanus, jāpārzina fizisko objektu, debesu spīdekļu spēku un neredzamo būtņu attiecības. Mags izgatavo priekšmetu, zinot, ka, pateicoties metālam, no kāda tas izgatavots, zīmēm un uzrakstiem uz tā, tas var sevī uzņemt un nostiprināt noteiktus spēkus. Mags topošo talismanu saista ar neredzamajām būtnēm, lai tas kļūtu par ar labu vai ļaunu, harmonisku vai disharmonisku ietekmju avotu. Tomēr baltais mags izgatavo tikai tādus talismanus, kuri izstaro vislabvēlīgāko ietekmi.

Maga darbs ir līdzīgs darbam, ko veic daba. Tā piepilda visas dzīvās būtnes ar enerģiju, kuru pēc tam var no tām iegūt, to pašu dara arī mags. Jā, tas ir tieši tā, mēs varam izmantot dabā esošas enerģijas visur kur, tikai jāzina dabas likumi, un nekad nevajag šos spēkus izmantot savtīgiem mērķiem.

Tātad ne katrs būs spējīgs izgatavot talismanu vai amuletu. Vajag būt ideāli tīram, nesavtīgam, jo tikai tīrība palīdzēs efektīvi iedarboties uz priekšmetiem un dzīvajām būtnēm. Lielākā daļa no tiem, kas ķeras pie talismanu izgatavošanas, nezina pašu galveno: viņi gan izsauc būtnes, lai tās piesaistītu pie priekšmeta, lai tās veiktu to vai citu uzdevumu, bet nezina, ka vēlāk šīs neredzamās būtnes pieprasīs samaksu. Jā gan, viņas ir gatavas kalpot, bet vēlas arī saņemt atalgojumu. Tās tiek izsauktas, tas ir lieliski, viņas kļūst par kalpiem, bet arī grib, lai tiktu pabarotas, bet vai jums būs pietiekoši daudz barības, lai tās apmierinātu?

Kādā stāvoklī tad visbiežāk nonāk tie, kuri nolēmuši nēsāt talismanu? Iedomājieties bargu, valdonīgu karali, kurš nolēmis radīt lielu armiju, lai cīnītos pret saviem ienaidniekiem un tādēļ dienestā iesaucis algotņus. Patiesībā algotņi nav pārāk uzticīgi karotāji - tie ir svešzemnieki, kuri karali īpaši nemīl. Viņus saista tikai viens - personiskās intereses. Sajutuši, ka apsolītā nauda viņiem liek pakļauties necienīgam cilvēkam, viņi klusībā slēpj nepatiku pret to. Kad karalis uzsāk karagājienu pret tālu zemi, algotņi, kuriem apnicis paciest grūtības nemīlamā monarha dēļ, viņu pamet-karalis paliek viens, brīnīdamies, kāpēc armija viņu vairs neaizsargā. Ja karalim būtu armija no pavalstniekiem, nevis no algotņiem, kuri viņu mīlētu un cienītu, tad tie viņu atbalstītu ar vislielāko kaismi un uzticību.

Amulets var zaudēt savu spēku

Kā jūs domājat, kādēļ cilvēkiem ir vajadzīgi talismani vai amuleti? Visbiežāk, lai gūtu panākumus, iegūtu varu-tādējādi viņi ir līdzīgi tiem karaļiem, kuri uztur algotņu armiju. Lai izgatavotu talismanu, šie ļaudis ķeras pie vardarbības, piespiežot sev kalpot neredzamās pasaules būtnes.

Vēlmi iegūt talismanu (amuletu) parasti izsauc godkārība un slinkums. Cilvēks grib gūt panākumus vai sevi pasargāt un pie sevis nodomā: "Kad man būs talismans, tad varēšu mierīgi gulēt, manā vietā nomodā būs citi." Tādējādi viņš cenšas piepildīt visas savas vēlmes, pats nemaz nepūloties. Viņš pārstāj strādāt, mācīties, pārdomāt, meditēt, lūgt, pilnīgi uzticēdamies talismana visvarenībai. Protams, ir arī izņēmumi, tomēr parasti cilvēki, kuri izmanto talismanus, meklē aizsardzību kaut kur ārpusē, viņi neattīsta paši sevī labākās īpašības, kas varētu kļūt par patiesi īstiem sargātājiem.

Lūk, tādēļ, pat ja cilvēks ir ieguvis patiešām spēcīgu talismanu (amuletu), tas pakāpeniski zaudē savu spēku. Palūkosimies uz kādu citu gadījumu, kad cilvēks izgatavojis sev talismanu, lai tas stiprinātu viņu labiem, cēliem darbiem. Viņš pārliecinās, ka talismans viņam sniedz iedvesmojošas idejas, pastiprina viņa ticību, cerības, dedzību.

Kamēr viņš dzīvo, joprojām domājot par labestību, tīrību un garīgumu, viņš sev visapkārt izplata augstvērtīgu, subtīlu barību, kas mielo visas tās neredzamās būtnes, kuras bija piesaistītas, talismanu radot. Kamēr šīs būtnes tiek barotas, tās ir apmierinātas un turpina kalpot talismana īpašniekam. Tomēr, ja viņš aizmirst labos nodomus un pavērš savas domas un jūtas citā virzienā, pārstājot barot sev kalpojošās neredzamās būtnes, tad tās viņu pamet. Tad viņš ievēros, ka talismans, kurš līdz šim bija labi darbojies, vairs nepalīdz. Iemesls ir tas, ka šis cilvēks vairs nebaro ar talismanu saistītās būtnes ar savām tīrajām un cēlajām domām. Tad šīs būtnes talismanu pamet, talismans kļūst nedzīvs. Tāpat notiek ar akmeņiem un citiem priekšmetiem, kuri bijuši dzīvi, bet tad mirst.

Cilvēks, kurš tic, ka var paļauties uz talismanu (amuletu), bet tajā pašā laikā dzīvo nekārtīgu, netīru dzīvi, maldās. Talismans šādos apstākļos vairs nebūs spējīgs palīdzēt. Paļauties uz talismana visvarenību var tikai tad, ja cilvēks pats psihiski un fiziski strādās harmonijā ar talismanu un tām spējām un īpašībām, ko tas pārstāv.

Talismans (amulets) būs patiešām stiprs tikai tad, ja jūs pastāvīgi to uzturēsiet ar savu dzīvesveidu. Lai turpinātu darboties ar tīrību piesātināts talismans, jādzīvo tīra dzīve: ja talismans gaismas caurstarots, jāatbalsta gaisma; ja tas piesātināts ar spēku, jāattīsta spēks un tā tālāk. Pretējā gadījumā tik labi uzcelto viegli var iznīcināt. Tas ir kā pasakās, kur ļaunie gari nakts laikā iznīcina darbu, kuru dienā paveicis princis vai varonis. Nekad neaizmirstiet uzlabot savas dzīves kvalitāti - tas ir vienīgais paņēmiens, kā gūt ilgotos panākumus.

Garīgajā dzīvē nekādi ārēji līdzekļi nevar ilgstoši darboties, ja cilvēks pats nedzīvo tīru un jēgpilnu dzīvi. Diemžēl cilvēkiem šīs patiesības maz skaidrotas, tādēļ viņi lolo dažādas ilūzijas. Viņi nēsā krustiņus, domādami, ka krusta simbols viņus glābs. Tā tas nav! Mēs bieži redzam ļaudis, kuri nēsā krustiņus, bet atrodas ļoti nožēlojamā stāvoklī. Kādēļ gan krusts viņus nespēj glābt?

Tādēļ ka krusts jānes sevī, citā veidolā - cēlsirdīgu darbu un īpašību veidā. Tikai ar šādiem noteikumiem krustiņš darbosies efektīvi, labdabīgi, maģiski. Veltīgi nēsāsiet krustu ārēji - lai arī tas būtu no zelta, ziloņkaula vai cita materiāla, tas palīdzēt nespēs. Toties, ja šajā krusta zīmē ieliksiet ticību un mīlestību, ja caur to izveidosiet saikni ar Dievu, lai pārveidotu savu dzīvi, tad tas iegūs brīnumainu spēku.

Šo likumu līdzīgi var attiecināt arī uz svētvietām. Uz Zemes ir vietas, kuras kļuvušas par īstiem talismaniem, tāpēc, ka tur dzīvojušie un strādājušie Svētie un Iesvaidītie ir atstājuši savas tīrās, gaismas pilnās pēdas. Tur ir iespējami brīnumi: vieni tur izveseļojas, citi saņem atklāsmes, kuras pilnīg pārvērš viņu dzīvi. Tomēr, lai šīs vietas saglabātu savas maģiskās īpašības, tās rūpīgi jāaizsargā no visa, kas varētu sabojāt to gaisotni. Lai arī cik svēta būtu šāda vieta, tīrais, gaišais zīmogs, kurš ir palicis it visur - gan sienās, gan priekšmetos, var izzust, ja tur drūzmēsies un rosīsies cilvēki, kuri ar savu domu un jūtu būtību pievilks tumsas būtnes. Tādēļ jābūt modriem: ja savu domu un jūtu dēļ cilvēki nebūs spējīgi cienīt vietas, kuras ir svētītas ar gaismas būtņu klātbūtni, tad neredzamie tās iedzīvotāji aizies dzīvot uz citu, viņu aktivitātei atbilstošāku vietu.

Bez šaubām, pastāv arī negatīvie talisman vai amuletii, kurus izgatavojuši melnie magi; proti, piesātināti ar ļaundabīgajiem spēkiem. Tādus amuletus nosūta cilvēkiem, lai kaitētu, lai uzsūtītu slimību, nelaimes gadījumu vai sabojātu cilvēku attiecības. Tomēr mēs paļaujamies tikai uz labvēlīgiem talismaniem vai amuletiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form