Jaungada ticējumi un tradīcijas: neplēs traukus un matus
Foto: Shutterstock

Jaunais gads patīk visiem – gan lieliem, gan maziem. Jo skuju un mandarīnu smaržu, prieku, brīnuma gaidas un cerību, ka Jaunajā gadā gaidāmas tikai pozitīvas pārmaiņas, nevar salīdzināt ne ar ko citu. Lai viss noritētu gludi, svētki izdotos un visas vēlēšanās piepildītos, jāzina Jaungada ticējumi un tradīcijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visus Jaungada ticējumus var iekļaut vienā frāzē - kā Jauno gadu sagaidīsi, tā arī pavadīsi. Turklāt šis ticējums darbojas, turklāt daudz vairāk par citiem, un ietekmē pat to cilvēku dzīvi, kuri tam netic. Un tomēr, pamēģināsim šo frāzi atšifrēt.

Jaungada naktī nedrīkst strīdēties, citādi viss gads paies konfliktos.

Jo bagātīgāks Jaungada galds, jo dāsnāks visādā ziņā būs Jaunais gads. Bet, lai katrs mēnesis nestu peļņu un būtu laimīgs, galdā jāliek vismaz 12 ēdieni vai šķīvji ar uzkodām.

Jaungada naktī nedrīkst raudāt un žēlot sevi, citādi gads būs skumju un depresijas pilns.

Jaungada naktī nedrīkst plēst traukus, lai nebūtu strīdu ar mājiniekiem.

Jaungada naktī nedrīkst atteikt lūdzējiem, citādi paši visu gadu saņemsiet atteikumus.

Ja Jaungada naktī piepildīsies kāda slepena vēlēšanās, jūsu vēlēšanās piepildīsies visu gadu.

Jo vairāk Jaungada naktī sirsnīgi smiesieties, priecāsieties un dziedāsiet, jo bezrūpīgāks un laimīgāks būs Jaunais gads. Prieks ienāks jūsu mājā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form