
Ir cilvēki, kuriem smaržas, smakas un aromāti nav nekas svarīgs. Ir tādi, kuriem viena aromāta nots var sabojāt omu vai pat izjaukt attiecības. Es laikam piederu pie pēdējiem, tāpēc ar vēl jo lielāku interesi devos noskaidrot, ko par mani var pateikt oža. Izrādījās – šī ir patiesi interesanta un precīza diagnostika!
Bet – par visu pēc kārtas.
Par savu gidi aromātu pasaulē izvēlējos Ingu Nemši, aromterapeiti, kura ar ēteriskajām eļļām strādā nu jau septiņus gadus. Pirmajā brīdī šķita, ka Ingas kabinets Jāņa ielas pagrabiņā ir īsta ostītāju paradīze, bet jau drīz atklājās, ka ir tur arī savs elles elements. Un, proti, – aromdiagnostikas tests sākas ar to, ka vairāk nekā 80 ēterisko eļļu pudelītes jāsadala tīkamajās, neitrālajās un tādās, ko taisni vai riebj pie deguna pielikt. Aromdiagnostikas tests īsā laikā parāda tās problēmas, ar ko tu pašlaik esi gatavs strādāt.
Inga stingri piesaka, ka galvenais ir paļauties uz savu intuīciju, nevis uz prātu (tas nozīmē – nelasīt uzrakstus uz pudelītēm un neapšaubīt sevi, ja, piemēram, rozes ēteriskā eļļa izrādās netīkama – kā man).
Laikā, kad strādā ar šo testu (un ar ēteriskajām eļļām vispār), ir jādzer daudz šķidruma - jāskalo ārā ēterisko eļļu molekulas, lai organismā tās neuzkrātos, jo pārmērīgā daudzumā tas var būt kaitīgi. Neesot gluži tā, ka var saostīties līdz nāvei, bet – laba daudz arī nevajag. Un – ierīvēt ir bīstamāk nekā tikai ostīt. Šīs augu ēteriskās esences ir ļoti spēcīgas, ļoti koncentrētas – viens piliens ir līdzvērtīgs divām saujām kaltētu drogu. Tāpēc jālieto ar apdomu!