Katram gongam ir noteikta skaņas frekvence. Gongus, kuru frekvences atbilst kādai no planētām, sauc par planetārajiem gongiem. Ir arī stihiju gongi, kuru skaņas un vibrācijas tiek pielīdzinātas stihijām. Man ir pieci šādi gongi: Vējš, Merkurs Venera, Jupiters un Plutons. Gribu tevi iepazīstināt ar tiem!

Vēja gongs dod enerģiju

Fen ir vējš – gongs, kura vibrācijas atbilst vējam: izpūš, aizpūš prom visu lieko, visu, kas nav pietiekami nostiprināts vai stiprinājumi jau satrūdējuši. Vējš iegriež dzirnavas, lai tās spētu darboties, tātad šis gongs iedos enerģiju darbu veikšanai! Tas aizslauka lieko un iegriež notikumus jaunā kvalitātē. Vējš ir arī informācijas nesējs – zemes elpa.

Mans vēja gongs ir neliels, to iespējams turēt rokās spēlējot. Cenšos meditācijas sākumā kādu brīdi paspēlēt katram pie pēdām, lai sajūt vibrāciju, spēku, lai aktivizētos pēdu centri un viss ķermenis (pēdās ir orgānu akupunktūras punkti), lai meditācija un iekšējais darbs norit vieglāk, ātrāk, ar vislabāko rezultātu. Katram gongs skan citādi, ja skaņa ir dobjāka, paspēlēju nedaudz ilgāk, līdz tā izlīdzinās.

Merkurs – saikne starp garu un materiālo pasauli

Šā gonga skaņas un vibrācijas atbilst Merkura skaņai un vibrācijai. Būdama Saulei vistuvākā un arī visātrākā planēta, Merkūrs pilda starpnieka lomu starp Sauli un citām planētam. Astroloģijā Merkurs raksturo prātu, gudrību, intelektu, vienmēr gatavs eksperimentēt, veicina informācijas apriti, palīdz ģenerēt idejas un veikt jaunatklājumus.

Merkurs ir vārda pavēlnieks un rūpējas par to profesiju pārstāvjiem, kurās tiek izmantots vārda spēks, – hronistiem, zinātniekiem, skolotājiem, dziedātājiem, rakstniekiem u.c. vārda māksliniekiem. Arī tirgošanās gaitā vārda prasmes ir cieņā, tāpat arī naudas iekasēšana un maiņa ir Merkura pārziņā. Galvenais princips: kontakti un sakari. Gonga skanējums iemieso šīs planētas īpašības: žiglumu, asprātību, veiklību, jauneklīgumu.

Šis ir mans pirmais gongs (80 cm diametrā), to iegādājos kopā ar Vēja gongu. Vairākas stundas spēlēju visus pieejamos gongus, mēģinot atrast savu. Ar prātu biju izdomājusi, ka vēlos Hīrona gongu, arī spēlējot tas uzrunāja, tomēr nebija pārliecības, ka tas ir īstais. Nākamajā dienā turpināju savus meklējumus un nonācu grūtas izveles priekšā: Merkurs vai Hīrons. Vienā brīdī sapratu, ka bez Merkura nekur nebraukšu. Tad piemeklēju otru – Vēja gongu. Merkurs ir ļoti atsaucīgs un sadarbīgs, un runātīgs, azartisks! Tas īpaši neuzmācas ar "strādāšanu", enerģiju kārtošanu, sak', ja gribi – daram, ja negribi – nekas, es te tāpat paskanēšu! Merkurs ļoti precīzi un ātri uztver enerģiju, domu nianses un atspoguļo tās skaņā, viegli harmonizējot!

Par šo konkrēto gongu man ir daudz stāstu, no kuriem divus labprāt izstāstīšu.

Merkuram ir vairākas raksturīgas skaņas/melodijas, tomēr es ik pa laikam vēl meklēju kādu odziņu tā skanējumā. Šā gonga "kroņa numurs" ir pateicība – kad lielais darbs ir padarīts, meditētāji ir atbrīvojušies un transformējuši traucējošās enerģijas, gongi sākuši skanēt vienmērīgi un mierīgi, es atrodu sevī pateicības sajūtu un enerģiju un to izspēlēju. Gongs sāk skanēt pavisam citādi – priecīgāk, spēcīgāk, aizrautīgāk, piepildīti! Daudzi šajā laikā redz zeltītas krāsas vai sajūt siltumu, prieku, pateicību, mīlestību. Kādu vakaru mums bija fotosesija pie jūras. Spēlēt pie jūras pateicību bija ļoti viegli un vienkārši! Un sev par lielu pārsteigumu es sadzirdēju jaunu odziņu – gonga dziesmai pa vidu sāka skanēt sirēna, tāda kā ātrajai palīdzībai vai policijai. Mans pārsteigums bija milzīgs – kā gongs, pie jūras esot, iemācās skanēt kā sirēna! Šī odziņa ir saglabājusies, gongs ik pa laikam skan kā dažādu veidu sirēna! Sākumā šīs sirēnas skanēja tikai tad, kad meditācijā piedalījas kāds mans draugs, kurš ir arī mediķis un bieži strādā neatliekamajā palīdzībā, bet nu jau "sirēnas" ir saklausāmas diezgan bieži.

Pērn pavasara saulgriežos sauli sagaidījām apsalušā un nedaudz piesnigušā pļavā Merkura pavadījumā. Tā bija pirmā reize, kad Merkuru spēlēju ārpus telpām. Viss bija tik balts un mirdzošs! Tik skaists un tīrs! Gongi skanēja ļoti svinīgi. Nākamajā dienā spēlēju gongu meditāciju "Baltajā pirtī". Meditācijas beigās, kad runājāmies par piedzīvoto, gandrīz visi teica, ka ir ļoti liels prieks un pacilātības sajūta, vairāki stāstīja, ka redzējuši lielus baltus, mirdzošus klajumus, citi stāstīja par šūpošanās sajūtu un lidojumu, vēl citiem bija siltuma un saules sajūta tieši no skaņām, vibrācijām. Ar laiku secināju, ka tiešām gongs stāsta un dalās informācijā. Tagad vienmēr painformēju, ja esam bijuši izbraukumos vai kur citur, lai vieglāk saprast sajūtas un bildes.

Venera pievelk jūtas un patiku

Astroloģijā Venera atbild par mīlestību, mūziku un mākslu, gaumi un izvēli, jūtām un sajūtām. Senajā Ēģiptē Venera–Urānija bija arī astroloģijas dieviete. Venera raksturo sievišķo, Marss – vīrišķo. Tā ir mūsu vērtību mērs. Merkurs attiecības dibina, savukārt Venera tās uztur.

Venera ir arī veiksmes planēta, tā raisa mūsu tieksmi pēc skaistā un līksmā, pēc jaukas saskarsmes un attiecībām, nepieciešamību pēc iekšējās un ārējās harmonijas.

Ja enerģētiskajā struktūrā sāk vibrēt Merkurs – tiek pievelkti bezpersoniski sakari, kontakti. Ja sāk vibrēt Venera – tiek pievelktas jūtas, patikšana.

Mani aizrauj gan šis gongs, gan doma: astroloģijā Venera, latviešiem – Rīta zvaigzne, Auseklis, kas simbolizē gaismas uzvaru cīņā ar tumsu, un Auseklītis ir viena no spēcīgākajām vīru aizsargzīmēm.
Man Venēras gongs ir salīdzinoši nesen un vēl nav pilnībā iespēlēts, tādēļ ir ļoti interesanti un aizraujoši klausīties, kā tas mainās. Pārsteidzoši, tomēr šā gonga skaņa nepaliek neievērota, parasti ir vismaz pāris komentāru tieši par Veneras skanējumu. Jūtu nepieciešamību šo gongu vairāk spēlēt tagad, vasarā, kad pati daba zied un ir pilna ar mīlestību.

Lielais labdaris Jupiters

Jupiters Saules sistēmā ir vislielākā planēta ar visspēcīgāko magnētisko lauku, tādēļ astroloģijas simbolismā tas darbojas ar vērienu – šīs planētas pārraudzībā ir izaugsme un paplašināšanās, ticība un līdzjūtība, izglītība un lielā veiksme, dzīves lielie mērķi, kā arī panākumi sabiedriskajā darbībā. Vēdiskā astroloģija Jupiteru saista ar dzīves skolotāja figūru – guru.

Savu Jupitera gongu es uztveru nedaudz kā grāmatvedi. Tas man asociējas ar precizitāti, ar konkrēti formulētu domu, vajadzību, vēlmi. Ja ar Merkuru var "papļāpāt" arī par neko, tad, spēlejot Jupiteru, ir liela atbildības un precizitātes sajūta – kā eksāmenā. Iespējams, ka tas saistīts ar planētas astroloģisko aprakstu, tomēr ir tā sajūta: vēlies uzmanīgi, jo vēlmes piepildās! Kad vēlme ir pamatota, t.i., ir skaidrs, kādēļ to vajag, ko ar to darīšu, kālab, gongs skan būtiski citādi, piepildītāk.

Esot gonga skaņās un vibrācijās, rodas sajūta, ka katrs varam mainīt gan savu pagātni, gan veidot savu nākotni, aktualizējas mērķu un nodomu nozīmība.

Noslēpumainais un kaislīgais Plutons

Lai ko astronomi domātu par Plutonu, astroloģijā tas nemaina šīs planētas transformējošo, atjaunojošo un dažbrīd arī graujošo ietekmi. Plutons ir spēcīga planēta, turklāt tā pārstāv augstāka līmeņa spēkus: tas rada un iznīcina, pakļauj vai atbrīvo, pārveido, piešķir enerģiju kapitālas transformācijas procesiem. Tas pārvalda instinktus un varenību (visos veidos), pie tam arī noslēpumu un mistēriju spēku, visu okulto. Plutonam ir dota milzīga vara pārveidot, iznīcināt un radīt no jauna.

Saskaņā ar man pieejamo informāciju, šis ir vienīgais Plutona (92 cm diagonāle) gongs Latvijā. Man tas nāca diezgan ilgi un interesanti, pašai vairākkārt notika dažādi pārvērtēšanas procesi un transformācijas, nācās iemācīties darboties jau citā, vēl apjomīgākā līmenī.

Šim gongan ir fantastiski basi, zemās toņkārtas un tik pat pārsteidzošas "augšas". Tas neprasa: vai strādāsim? Tas ar maigu un pārliecinātu roku aizslauka lieko – to, no kā mēs katrs esam gatavs atbrīvoties.

Kad grupā vai telpā daudz zemu vibrāciju enerģijas (skumju, baiļu, trauksmes, nosodījuma, sēru), Merkurs un Vējš mēdz neskanēt, bet Plutons skan vienmēr! Šis gongs palīdz smagumu, tumsu pārvērst gaismā un priekā. Tas ir ļoti iemīļots. Vienmēr ir jāizvēlas, kurš no lielajiem gongiem piedalīsies meditācijā – Merkurs vai Plutons. Parasti izvēlos pēc sajūtas vai kāds no meditācijas dalībniekiem ir palūdzis kādu konkrētu gongu, un visbiežāk tiek izteikta vēlme pēc Plutona. Īpašas meditācijas kā svētki ir gongu naktis, jo tad nav jāizvēlas gongi, tad ņem visus, kas ir! Vasaras saulgriežu gongu naktī skanēs septiņi gongi!

Neļauj nosaukumam ierobežot sevi!

Gongs ir ļoti plaša spektra instruments, un man dažbrīd šķiet, ka, dodot gongiem nosaukumus, mēs savā prātā un attieksmē veidojam ierobežojumus. Piemēram, cilvēkiem, kuriem ir iebildumi pret astroloģiju un visu, kas ar to saistīts, ir grūtāk atvērties meditācijai, ja tiek likts uzsvars uz planētām. Tieši tāpat ir ar simfoniskajiem gongiem – šķiet, ka nekas jau vairāk par mūzikas instrumentu tur nav! Tomēr tā nav taisnība!

Parasti pirms meditācijas izstāstu, kādi gongi šodien skanēs, un nedaudz par to, kāda loma konkrētai planētai tiek piedēvēta astroloģijā, – to daru, lai vieglāk sagatavoties meditācijai, lai rosinātu pārdomāt aktuālās tēmas, kādus sev svarīgus vai nedaudz novārtā atstātus jautajumus, lai prāts var klejot brīvāk.

Mēs visi kaut ko vēlamies, mūsu vēlmes ir dažādas, tomēr tās vieno apstāklis, ka mums kaut kā nav. Visbiežāk tā pamatā ir bailes, kas neļauj piepildīt sapņus, ieceres. Gongu meditāciju laikā var pat fiziski sajust tos brīžus, kad atbrīvojas bailes un cilvēkam kļūst vieglāk. Šos brīžus varu sajust ne vien es, bet arī visi meditācijas dalībnieki, ja vēlas.

Gongu meditācijām ir vairāki nozīmīgi posmi:

1) nodoms – ko es vēlos, kālab esmu šeit? (Pirmajai reizei labs nodoms ir: vēlos pieredzi "Gongu meditācija", vēlos iepazīt, sajust, izbaudīt gongu meditāciju, vēlos atbrīvoties no..., lai iegūtu..., atpūsties/relaksēties, palidot Visumā, iegūt/saņemt spēku utt.);

2) pati meditācija – ļaušanās skaņām, ķermeņa un prāta reakciju vērošana, "darbs" – kaut kādu emociju vai domu atlaišana, plānu un sapņu kalšana, aizmigšana un izgulēšanās. Pētījumi ir pierādījuši, ka mēs nedzirdam visas skaņas, katrs cilvēks dzird kaut ko citu. Gongu skaņu diapazons ir ļoti plašs, un katru uzrunā citas skaņas;

3) atgriešanās Šeit un Tagad. Šo posmu uzskatu par ļoti nozīmīgu un veltu tam attiecīgu uzmanību, t.i., lūdzu pastāstīt, kas tika pieredzēts meditācijas laikā, kas piedzīvots. Pati arī vienmēr pastāstu sajūtas un novērojumus. Katrs stāsta tikai to, ko uzskata par nepieciešamu. Daloties savās sajūtās un pieredzē, mēs visi kļūstam bagātāki, varam rast atbildes uz jautājumiem, varam gūt kādas situācijas skaidrojumu vai citu redzējumu. Aprunājoties mēs parasti saprotam, ka, vienā un tajā pašā telpā esot, dzirdot vienas un tās pašas skaņas, piedzīvojam atšķirīgu pieredzi – tas noder arī ikdienā: ir vieglāk pieņemt, ka vienu un to pašu situāciju katrs redz savādāk.

Vairāk par Evitas Sarmas vadītajām gongu meditācijām uzzini šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!