Daudzus ezotērikas fanus interesē jautājums – vai magi šajā realitātē tiešām pastāv? Un, protams, – vai ir iespējams kļūt par vienu no viņiem?

Jā, magi tiešām pastāv! Tikai viņi visai maz atbilst vairākuma priekšstatiem par magiem. Viņi nelido uz slotām, nepārvērš svinu zeltā, neizsauc astrālās būtnes ar sarežģītām buramvārdu formulām. Tai pat laikā Gars vienmēr ir ar viņiem. Viņi pastāvīgi apzinās Augstāku Spēku darbošanos šajā realitātē un mijiedarbojas ar tiem. Bet viņi neveic nekādus rituālus. Tieši otrādi – viņi iziet ārpus nosacīto rituālu robežām.

Viņi ir nonākuši līdz dzīves konteksta redzējumam, un tamdēļ nesarežģī vienkāršas lietas.

Jo visa mūsu dzīve pēc būtības ir viens sociāli nosacīts rituāls, ko mēs veicam ik dienas. Un šī rituāla parametrus nosaka mūsu individiduālā pozīcija šajā sociālajā spēle (ja gribat, varat teikt – statuss sociālajā piramīdā).

Tad kāda gan jēga būvēt rituālus jau pastāvoša rituāla iekšienē? Lai apmānītu pašam sevi ar viltotu statusa paaugstināšanu sociālajā hierarhijā? No sērijas – tie parējie varbūt ir veiksmīgāki un bagātāki un dzīvo piepildītāku dzīvi, bet es toties esmu ezotēriķis (zinu lietas, par ko viņiem nav pat nojausmas).

Jāsaka uzreiz, ka, no tolteku tradīcijas viedokļa, "maģiskās" zināšanas, kas nedarbojas praktiskajā dzīvē, vispār nav nekādas zināšanas. Milzīgs daudzums ezotērikas grāmatu priekš parasta lasītāja nav izēstas olas čaumalas vērtas, jo tiek rakstītas no paplašinātas apziņas līmeņa (vai arī ir maģisku patiesību nekonsekvents pārstāsts). Maģiskās zināšanas nav iespējams pārstāstīt vai dublēt, jo Gars runā caur ikviena induviduālajiem apziņas parametriem. Tā teikt – katram ir savs, personīgais Jēzus. Jebkāds zināšanu copy-paste ir tikpat neiespējams, kā pirktspējīgas banknotes dabūšana, izlaižot īsto caur skeneri un printeri.

Tomēr tas nenozīmē, ka parastam cilvēkam maģiskās zināšanas ir nepieejamas. Gars var noskatīt un izvēlēties jebkuru maģisko zināšanu studentu. Izvēlēties viņu un iemācīt visu uz "maģiskā ceļa" nepieciešamo. Tā teikt – atvērt cilvēkam individuālo kanālu.