Pērn mūks Džons Latvijā viesojās decembrī, kopā pa visām sesijām pulcējot vairāk nekā 700 cilvēku Rīgā, Jaunpilī, Ogrē, Cēsīs, Lielvārdē, Zaļeniekos un citās Latvijas vietās. Tika izveidota arī lieliska sadarbība ar uzņēmumu "Draugiem Group", kuru darbiniekiem mūks Džons kopš janvāra ir vadījis meditāciju regulārās ikmēneša sesijās tiešsaistē. Sadarbības rezultātā dzima ideja par meditācijas istabas "Gaismas telpa" atklāšanu "Draugiem Group" birojā.

Meditācijas retrīts "Into the East: meditation holidays near the Baltic sea", kas no 2. līdz 5. novembrim norisināsies Liepupes muižā, piedāvās padziļinātāku meditācijas un apzinātības apguvi, īpaši aicinot izprast ieradumu veidošanos. Retrīta laikā dalībnieki pievērsīsies savu ieradumu izzināšanai un ikdienā praktizēs meditāciju un jogu brīvdienu atmosfērā.

Pēc retrīta mūkam ir paredzētas vairākas sesijas Rīgā, aicinot meditēt ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kā arī turpinot sadarboties ar dažādām iestādēm un uzņēmumiem Latvijā. Sesijas paredzētas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, LU Indijas studiju un kultūras centrā, LU Humanitāro zinātņu fakultātē, zināšanu telpā "Zikurāts", kā arī vairākos privātos uzņēmumos. Sesijas ir bez maksas (par brīvprātīgiem ziedojumiem mūka uzturēšanās izmaksu nosegšanai).

Džons ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Čulalongkornas Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties "Peace Revolution" projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs.

Mūks Džons ir attīstījis un programmējis "Peace Revolution" platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs.

"Peace Revolution" projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs, kur projekta skolotāji Teravādas budistu mūki, kā arī sertificēti meditācijas treneri ļauj apgūt meditāciju un apzinātības praksi un dalās savā dzīves pieredzē.

Resursi papildu informācijai:

https://www.facebook.com/PeaceRevolutionLatvia/
http://www.draugiem.lv/peacerevolutionlatvia/
https://peacerevolution.net/
http://www.wpifoundation.org/