Sveces, ko meditācijas stāvoklī iemācījis darināt Visums
Foto: Privātais arhīvs

Ikdienā Baiba Arāja strādā Alternatīvo terapiju praksē "Neiro" – savā veidā dziedina: Baiba ir gan "Scenar" terapeite, gan energoterapeite un uzskata, ka būtībā abas šīs nozares ir apvienojamas – tas ir darbs ar enerģijām. Ja cilvēks netic enerģijām, tad viņas arsenālā ir "Scenar" (kas būtībā ir aparāts, un no tā 100% būs efekts, saka Baiba). Un ir tādi, ar kuriem viņa strādāju ar rokām – sabalansē enerģiju. Bet patiesais iemesls šai intervijai ir savdabīgās, nekur citur neredzētās sveces, ko Baiba darina.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

– No kurienes tu ņem šo enerģiju, ar ko darboties?

Es teiktu tā – pirmkārt, ir jāsaprot, ka viss, kas ir ap mums, ir enerģija un arī mēs paši esam enerģija, un pat vissīkākā šūna ir enerģija, un arī balss ir enerģija, un vējš... Enerģija plūst caur visu un visu rada, un visu posta.

Katra mūsu ķermeņa šūna izstaro elektrību maza elektriska lādiņa veidā. Mūsu domas, emocijas un pat atmiņas ir piepildītas ar sīkiem – mikro – elektriskiem impulsiem. Visas enerģijas tiek kontrolētas un barotas ar smalkās enerģijas tīklu, gluži tāpat kā tiek koordinētas organisma funkcijas un šūnu dzīvotspēja. Enerģija ir pamats visam – kā neredzama saikne, starp fizisko un smalko (ēterisko) ķermeni.

Ēteriskais ķermenis ir savdabīga fiziskā ķermeņa matrice ("gaisīgs" dubultnieks). Nolasot informāciju no smalkā ķermeņa, ar dažādu paņēmienu palīdzību iespējams slimību neielaist fiziskajā ķermenī vai arī izskaust to no ķermeņa.

– Kas tavā redzējumā ir slimība?

Dažādu enerģiju mijiedarbības rezultātā ķermenī rodas disbalanss, ko mēs, cilvēki, saprotam kā slimību. Un ne tikai slimība – arī slikts garastāvoklis ir enerģiju disbalanss.

Ko daru es? Strādājot ar cilvēku (ir nianses – ar aparātu vai ar rokām), atrodu enerģijas laukā šos "caurumus" un aizlāpu ciet ar piemērotu enerģiju. Enerģija nāk no Visuma. Es esmu kā tāda enerģijas novadītāja / sakārtotāja / izlīdzinātāja. Es atrodu vainu un no Visuma saņemto dziedinošo enerģiju novadu līdz klientam. Attīru un izlīdzinu viņa enerģiju sastrēgumus. Reizēm sniedzu padomu vai skaidrojumu, ko redzu (sajūtās) par vainas cēloni vai iespēju, kā ar to ikdienā sadzīvot.

– Kā tu nonāci līdz svecēm?

Tā ir visdīvainākā lieta, ar ko man nācies saskarties!

Vārdu sakot, vienu rītu it kā pamodos, it kā ne...

Tāds dziļš, meditatīvs stāvoklis, bet pēkšņi sāka nākt informācija par to, ka man jātaisa sveces. Un tā informācija bija tik pamatīga, ka pilnīgi grūti bija klausīties... uztvert.

Kur nu vēl saprast. Katrā gadījumā no tā "presinga" es aizmigu dziļā miegā. Pamodos pēc divām stundām un nodomāju – murgs, kādas vēl sveces!?

Taču, man par brīnumu, tā doma nelika mieru. Tā informācija bija tik pamatīga, ka laikam tieši šis pamatīgums man lika šo lietu pamēģināt, jo sākotnēji man tiešām tā likās pagalam neticama ideja! Taču nezinu, kādu iesmeslu dēļ (varbūt aiz ziņkarības) es nolēmu uztaisīt vienu sveci.

Tā nu sanāca, ka man kolēģe mainīja darbu, un es nolēmu, ka šī svece varētu būt ļoti laba dāvana. Palūdzu vīru, lai aizved mani uz mežu un pļavu pēc nepieciešamajām satāvdaļām... Un sāku taisīt. Jāteic, ka nekādas saprašanas man par to nebija, tik vien kā tā "Visuma" informācija. Bet kaut kā viss izdevās, kas arī man šķita brīnums!

– No kā tu gatavo šīs sveces?

Zini, arī šis sagatavošanās process bija brīnums, jo informācijā bija skaidras norādes, no kā jāgatavo sveces. Tas ir neattīrīts bišu vasks (ar vārdu "neattīrīts" es domāju – ne rūpnieciski attīrīts), un katras nozīmes svecei ir savas sastāvdaļas no augu valsts, jo, kā zināms, arī augi ir enerģija. Un šīs enerģijas var piemērot konkrētā mērķa sasniegšanai.

Tāpat arī sveču liešanas laiks: liet sveces var Pilnmēnesī vai Mēness aptumsuma laikā – attīrošās sveces, Saules aptumsuma laikā – enerģiju sveces, un tad ir pāris veidu, kuriem nav nepieciešams konkrēts laiks liešanai – tās būs spēka sveces, naudas sveces un citas "speciālās" sveces.

– Parasti jau saka, ka pirmā pankūka saiet kunkuļos... Kā tev ar pirmo sveču lējumu gāja?

Kad izlēju savu pirmo sveci, nākamajā dienā devos uz darbu un uzdāvināju klientei ...un viņai patika! Principā svece nevarēja nepatikt – savā raupjumā un varbūt pat prastumā tā izskatījās tiešām burvīga – no vārda "burvju". Smarža, forma – viss tajā bija ne tā, kā parastām svecēm.

Pašai man visjocīgākā šķita pati forma, ko nekādi nevarēju "sagremot". Svece nav klasiskā piramīdas forma, bet trijstūra piramīda. Vēlāk, meklējot informāciju, atradu, ka šāda forma ir ļoti spēcīga kā enerģijas novadītājs. Atkal pārsteigums!

Sveces, ko meditācijas stāvoklī iemācījis darināt Visums
Foto: Baiba Arāja

Vēl viena būtiska un diezgan mistiska lieta – katrai svecei vai katram lējumam ir zīmes, ko jāiegravē svecē. Turklāt šīs zīmes ir tik dīvainas, ka izskaidrot tās arī nemāku. Ir dažas, kuras es it kā izprotu tieši zīmēšanas procesā, bet ir tādas, kuras man joprojām ir palikušas kā noslēpums. Iespējams, ka, piemēram, spēka sveču zīmes varētu būt saprotamas pašiem īpašniekiem–pasūtītājiem.

Zīmes svecēs ir jāiegravē ar speciālu, šim nolūkam pagatavotu kadiķa irbuli. Joki, ne? Un tas ir viens no vissarežģītākajiem sveces pagatavošanas posmiem, jo ir ļoti darbietilpīgs.

– ...un tad "āķis bija lūpā", un tu turpināji tās dīvainās sveces taisīt...

Tad nāca Mēness aptumsums, un es saņemos izliet vēl pāris sveču. Un atkal sanāca! Tad nu domāju, ko man ar tām darīt? Un atkal nāca informācija – pārdod. Pircēji tevi atradīs, jo viņiem tās vajag... Nu, ieliku "Facebook" lapā pārdošanā. Neticēju savām acīm, ka pāris stundu laikā visas sveces bija atradušas savus īpašniekus. Un jocīgākais, ka jau izveidojās rinda uz nākamajām. Cilvēki zvanīja, rakstīja, un visiem pēkšņi bija vajadzīgas manas sveces.

Tālākais bija kā virpuļviesulis. Es tiku tajā ierauta ar visu būtību, un tas šķita tik neparasti, tik interesanti! Viss, ko es darīju, man sanāca tā, it kā es to vien būtu darījusi visu mūžu! Es vienkārši zināju, kā tas jādara! Cilvēkiem pēkšņi vajadzēja manas sveces, viņi man rakstīja pateicības, un es priecājos, un tas vēl vairāk deva spēku un pārliecību...

– Ja pareizi saprotu, katrai tavai svecei ir kāds noteikts nolūks, uzdevums?

Ir enerģiju attīrošās sveces – tās domātas, lai attīrītu cilvēka vidi, telpu un viņu pašu no negatīvās enerģijas noslāņojumiem. Enerģija svecē ir iestrādāta Pilnmēness laikā, kas piešķir tai īpašu jaudu! Negatīvā enerģija mājvietā var rasties strīdu laikā, to var atnest mājās no darba, sabiedriskām vietām, un arī nelabvēlīgi viesi to var atnest. Lai šāda enerģija neietekmētu mūs un mūsu tuvinieku dzīvi, reizi pa reizei iesaku uztaisīt "ģenerāltīrīšanu". Tāpat sveci var izmantot darba vietas / vides attīrīšanai – tas vairo produktivitāti un noņem saspringumu lietās, uzlabo kolektīvo saskaņu. Palīdz atrisināt "iestrēgušos" projektus.

Svece nav jānodedzina vienā reizē. Vēlams ar to izstaigāt dzīvokli, māju, biroju, lai mazinātu nevajadzīgo enerģiju klātbūtni. Pirms tam gan vajadzētu sveci neaizdegtu paturēt rokās, lai tā aprod ar tavu enerģiju. Ja kādā vietā svece ļoti dūmo, pastāvi vai noliec to tur, kamēr dūmošana beidzas. Jāteic, ka šī ir viena no manām vispopulārākajām svecēm.

Spēka svece – tā tiek lieta, pamatojoties uz pasūtītāja gribu. Individuālā spēka svece ir piemērota cilvēkiem, kuri atrodas dzīves krustcelēs, nepārvaramu grūtību, izvēles vai slimības priekšā. Īpašniekiem tā mazina saspringumu, stressa sajūtu. Palīdz atrast līdzsvaru starp labo un ļauno, veicina mentālās veselības gatavību pieņemt un pārvarēt likteņa triecienus, atvieglo svarīgu lēmumu pieņemšanu. Palielina cīņas sparu un izturību – piepilda ar enerģiju.

Sveces, ko meditācijas stāvoklī iemācījis darināt Visums
Foto: Baiba Arāja

Arī šī svece nav jānodedzina vienā reizē – to dedzina pirms lēmumu pieņemšanas vai, kad ir kādas grūtības, vai ja sajūties iztukšots. Dezinot sveci, vēlams ar to parunāt (kaut domās) – izsūdzēt savu sāpi. Jābūt maksimāli atklātam un patiesam. Var arī raudāt...

Slimības gadījumā sveci iesaku turēt pie gultas un dedzināt pāris reižu dienā pa 10–15 minūtēm. Ja esi, piemēram, sasitusi kāju, vari uzpilināt vaska pilienus uz sāpīgās vietas (ļoti uzmanīgi, lai neapdedzinātos) – tas mazinās sāpes un iekaisumu.

Vēl man ir naudas svece – popularitātes ziņā tā ir līdzvērtīga attīrošajām svecēm. To parasti izvēlas cilvēki, kuri nodarbojas ar biznesu, vai tādi, kuri vēlas kļūt turīgāki. Te gan jāsaprot, ka turīgs Visuma izpratnē ir tas, kuram pietiek, ne tas, kuram vairāk naudas! Ar šo sveci ir jārīkojas ļoti uzmanīgi un ļoti koncentrēti, jo tikai skaidri formulēta enerģija spēs piesaistīt kapitālu.

Un vēl ir speciālās sveces. Tās ir sveces, kuras taisu pēc Visuma vēlmes un kuras nav pārdošanā. Te ir tā, ka atnāk informācija, ka kādam konkrētam cilvēkam ir jāuztaisa svece ar tādu un tādu sastāvu. Šādas sveces pārsvarā ir sirdzējiem... Un tā ir dāvana no Visuma, jo ar kaut ko viņš Visumam ir labpaticies...

– Neba jau nu sveču fabrika tev mājās ir, un diezin vai kādā veikalā šādu sveci iespējams iegādāties... Kā es varu tikt pie tavām kosmosa svecēm?

Visvienkāršākais veids ir atrast "Facebook" lapu Enerģiju dziedniecība. Šajā lapā tiek apkopota informācija par to, ar ko nodarbojos, un tai skaitā visa informācija par svecēm. Starp citu, ļoti liela daļa pasūtījumu ir no latviešiem ārzemēs. Katru lējumu iznāk sūtīt uz Angliju, Norvēģiju, Īriju, citām valstīm. Pati par šo smejos, ka tur latviešiem atbrīvojas prāts...

– Bet, ja tu veido sveci tieši man, tev taču kaut kas par mani jāzina? Vai es varu iegādāt jebkuru tavu, piemēram, spēka sveci, un tā man derēs?

Lai pasūtītu spēka sveci, tev man jāatsūta neliels apraksts par sevi – kas traucē dzīvot vai kādus mērķus gribi sasniegt. Burtiski pāris teikumu, lai es varētu īpaši pievērsties sveces radīšanai un ielikt tajā tieši to enerģijas kodolu, kuru tev pašai, dedzinot sveci, vajadzēs novirzīt pareizajā virzienā.

Vēl piebildīšu, ka pie spēka sveces ir jāatceras, ka tā var nederēt dziļi sagrautam cilvēkam – vien tā iemesla dēļ, ka viņam nav enerģētiskā spēka vadīt šo sveci. Viņam visupirms vajadzētu attīrīt savu vidi un atnākt uz dziedinošo seansu un tikai tad ķerties pie sveces. Tas ir ļoti individuāls pasākums!

Tags

Sveces Sveču liešana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form