Pūst vai nepūst – tāds ir jautājums

Sveču maģija: kā būt saskaņā ar uguns stihiju un spēka zīmēm?
Foto: Shutterstock

Daudzos rituālu aprakstos lasīts – pūst sveci nedrīkst, jāizmanto citi liesmiņas apdzēšanas veidi. Varbūt maģisko sveču dedzināšanai ir vēl kādi īpaši noteikumi?

Baiba piekrīt – tiešām daudz cilvēku uzskatot, ka sveces nedrīkst nopūst, ka tās ir "jānoslāpē". "Šie ticējumi ir radušies ļoti sen. Pirms daudziem gadsimtiem, kad cilvēku mājokļi bija ugunsnedroši. Tad pastāvēja risks, ka, nopūšot sveci, kāda dzirkstele var iekrist starp grīdas dēļiem vai kādā paksī. Tapēc uzskatīja – būs drošāk, ja sveci "noslāpēs". Vēlākos laikos parādījās speciāli kausiņi, kuri bija paredzēti sveču slāpēšanai, bet arī tiem bija savs mērķis: ja sveces bija svečturī pie griestiem iededzinātas, tad kā viņam klāt tik un nopūst? Nekā. Izmantoja šos kausiņus. Un arī svečturos, kas ir uz galda, izmantoja šos kausiņus, jo pūšot vasks varēja notecēt un sabojāt galdautu vai arī kāda dzirkstele parūkā iemesties.

Manām "Eclipse" enerģiju svecēm ir vēl viens noteikums. Piemēram, kad nodedzina enerģiju attīrošās sveces, to izdedži ir jāaprok tālāk no mājas. Lai sliktās enerģijas būtu prom. Savukārt Labklājības (naudas) sveču izdedži ir jāieliek maciņā, somā vai jāatstāj birojā, lai šī naudas enerģija vienmēr būtu līdzās."

Toties Hiariona noteikumu sveces liemu nenopūst ievēro. "Dzēšu ar speciālu dzēšamtrauciņu. Turklāt tas, manuprāt, arī izskatās skaistāk un maģiskāk! Par citiem nosacījumiem runājot – jā, maģiskajām svecēm ir daži noteikumi, kas jāievēro. Iededzot sveci, domās vai skaļi palūdzam, lai sāk strādāt tajā iezīmētā programma. Savukārt, sveci nodzēšot, mēs no sirds pateicamies svecei un programmai par padarīto darbiņu. Nekā pārcilvēcīga – gluži kā palūgt labam draugam palīdzību un tad pateikties par to."

Arī Guna sveču nodzēšanai izmanto speciālo vāciņu, kas paredzēts šādiem nolūkiem: "Savulaik man mācīja, ka sveci nedrīkst nopūst, tad labās enerģijas tiekot aizpūstas pa vējam. Ja vāciņa nav pa rokai, tad var ar mitriem pirkstiem vai ar plaukstu sasitienu virs liesmas." Kopumā Guna domā, ka draudzībā ar svecēm nav striktu nosacījumu – ka jādara tā un tikai tā. Katram sava pieredze!

Atzīstoties, ka ar sveču radīšanu palaikam nodarbojos arī es, varu piebilst, ka svece ar zīmēm vairs nav nekāda parastā svece – tas ir tavs sabiedrotais, kurš var arī "aizvainoties" par paviršu attieksmi. Īpaši tad, kad svece izdegusi, darbiņš padarīts, un pāri palicis trauciņš ar sacietējušu "peļķīti". Gluži kā misiju izpildījušu kareivi, to apglabā zemē (līdzīgi kā talismanu) vai vismaz ietin baltā salvetē un tikai tad izmet. Un pasaki paldies!

Tags

Sveces

Comment Form