Kā var palīdzēt personības attīstības konsultants?


Transpersonālais konsultants ir kā palīgs, gids katra vadītāja vai darbinieka personīgajā pasaulē vai organizācijas iekšējā sistēmā.

Konsultants nedod gatavus padomus, risinājumus, bet palīdz klientam iemācīties pašam atrast optimālo risinājumus, atrast savas unikālās atbildes katrai situācijai.

Jo neviens cits nevar būt labāks eksperts savai dzīvei vai biznesa situācijai, kā katrs pats sev.

  • Konsultants palīdz klientam apzināties esošo situāciju fenomenoloģiski, kāda tā ir esošajā mirklī, palīdzot identificēt esošās problēmas un potenciālos resursus,
  • strādā kā "spogulis", klientam pašam ļaujot ieraudzīt sevi un situāciju no malas.
  • palīdz identificēt personības vai organizācijas balansu vai disbalansu, apzināties objektīvi esošo situāciju, kāda tā ir šajā mirklī, kopīgi analizējot visas tās dimensijas – fiziski/materiālo, emocionālo, racionālo/zināšanu dimensiju, sociālo kontaktu ar vidi kvalitāti un garīgo – vērtību, pārliecību aspektus un visu šo aspektu savstarpējo mijiedarbību.
  • Kopīgi veiktā analīze – klienta un konsultanta kopdarba rezultāts ļauj identificēt, kā funkcionē indivīds vai organizācija kopumā, un kurā aspektā ir nepieciešami uzlabojumi vai optimizācija. Apzinoties esošo situāciju, tiek izstrādāts plāns un uzdevumi katrā indivīda vai organizācijas funkcionēšanas dimensijā nepieciešamām izmaiņām, vai visu dimensiju savstarpējas harmonijas sasniegšanai.
  • Tiek strādāts kopā ar klientu, izpētot esošo situāciju integrāli, daudzpusīgi skatoties uz situāciju no dažādiem skatpunktiem, kas ļauj rast efektīvāku risinājumu nosprausto mērķu sasniegšanai.
  • Individuāli tiek strādāts ar iekšējām barjerām, ierobežojumiem, kas neļauj realizēt profesionālās zināšanas un prasmes, izmantojot transpersonālās psihoterapijas metodes. Konsultants palīdz pārvarēt klienta emocionālās un garīgās krīzes, ar kurām neizbēgami saskaras ikkatrs savā individuācijas un pašrealizācijas gaitā.

Jo straujāk notiek personības vai organizācijas attīstība, jo biežāk ir jāsaskaras ar krīzēm, kuras notiek pirms katra kvalitatīva "lēciena" attīstības procesā. Emocionālās un garīgi eksistenciālās krīzes situācijas ir katram psihiski veselam cilvēkam, ar kurām tas saskaras savas dzīves un savas attīstības procesā. Transpersonālais biznesa konsultants palīdz tās pārvarēt pēc iespējas ātrāk un ekoloģiskāk, palīdzot tajās neiegrimt ilgstoši, un negūt jaunas psihotraumas savā ceļā caur krīzes periodiem.

Tags

Garīgā veselība Psiholoģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form