Svarīgs skats no malas

Sistēmiskais darbs faktiski vienmēr noris kopā ar šo procesu vadītāju, jo, pašam esot sistēmas iekšpusē, ir ļoti grūti kārtot to, uzturot skatu no malas – tas būtu līdzīgi, kā mūsu kāja vai auss censtos atveseļot visu ķermeni kopumā. Sistēma ir arī mūsu ķermenis, kurā katram orgānam ir sava vieta un funkcija. Atsevišķi elementi dod ziņas kopumam, bet nevar izmainīt tā virzību un uzlikt savus nosacījumus, jo tie neredz šo kopējo virzienu un kopējo mērķi.

Sistēmisko sakārtojumu vadītājs, sistēmfenomenologs, redz kopainu no malas, redz procesu virzību, spēj to iecelt konkrētājā laikā un vietā, kad noteik sistēmiskais darbs un noturēt vēlamajās robežās visa procesa garumā. Vadītājs spēj nolasīt it kā neredzamās energoinformatīvā lauka dotās zīmes, iztulkot tās un virzīt procesu attiecīgajam cilvēkam vēlamajā virzienā. Jāsaka gan, ka šis vēlamais virziens atbilst cilvēka dvēseles vajadzībām, ne prāta iegribām vai sociālajām vērtībām. Reizēm tas viss sakrīt, bet reizēm nē, un tad jāsaprot, ka patiesu laimi un mīlestību var sajust tikai, dzīvojot abilstoši dvēseles ceļam, ka pārējais nes vien ātru, virspusēju apmierinājumu. Ļaujoties dvēseles ceļam, pamazām prāta priekšstati atkāpjas un viss dzīves plūdums harmonizējas bez speciālas piepūles.

Sistēmiskais darbs var notikt gan individuāli, divatā ar vadītāju, gan grupā, kopā ar citiem cilvēkiem, kas uz sakārtojuma brīdi aizvieto kādus elementus konkrētā lauka struktūrā. Darbs grupā, protams, ir jaudīgāks, plašāks un precīzāks, tas dod lielu labumu visiem šā procesa daībniekiem, ne tikai tam, kura lauks tiek kārtots.

Pirmo reizi sistēmfenomenoloģijā ir izveidota kompleksa apmācību programma, kurā piedalās pieredzējusi pasniedzēju komanda, kas ir Latvijā pastāvīgi strādājoši, pieredzējuši šo metožu pārstāvji. Šis kurss ir divu gadu apmācības cikls, bet ir arī iespēja pieteikties uz atsevišķām lekcijām. Īpaši aicināti tiek dziednieki, astrologi, psihologi un citi, kas strādā ar cilvēkiem, – papildināt savas prasmes. Kā arī – jebkurš, kam interesē sevis pilnveidošana. Speciālas priekšzināšanas nav nepieciešamas. Nodarbības notiek mācību centra “Saskarsme” telpās Rīgā.

Mācību centrs “Saskarsme” no februāra uzņem studentus arī divās profesionālajās pilnveides izglītības programmās “Astropsiholoģija” un "Dziedniecība”. Par apmācību, kursiem un semināriem vairāk vari uzzināt šeit.

Tags

Cilvēks Dziedniecība Ģimene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form