Pati pirmā – Muladhara ir pati lēnākā čakra mūsu ķermenī, tās pārziņā ir kauli, muskuļi, dzīslas, t. i., materiālais ķermenis. Tās pārstāvētais elements ir Zeme, pārvaldošā planēta – Marss. Viss, kas saistās ar izdzīvošanu, imunitāti.

Krāsa var būt no bordo līdz oranžai. Pēc savas būtības čakra ir enerģijas virpulis: jo lēnāk griežas, jo tā ir tumšāka, jo ātrāk – jo gaišāka. Ja griešanās ātrums ir lēns, atbilstoši asinis ir smagas, salipušas, biezas, asinsspiediens augsts, krāsa – tuvāk bordo. Ja čakra griežas pārāk ātri, dominē oranžie toņi, asinis slikti sarec, kauli kļūst trausli.

Ja Muladharā uzkrājusies negatīvā enerģija, var veidoties problēmas ar audiem, kauliem, locītavām.

Katras čakras līmenī starp cilvēkiem var izveidoties saites. Saite Muladharas līmenī var veidoties ja:

  • pārlej asinis,
  • pārstāda orgānus,
  • valkā cita cilvēka lietotus apģērbus,
  • nēsā cita cilvēka lietotus apavus,
  • vada cita cilvēka lietotas automašīnas.

Ja kaut kas notiek ar orgānu vai apģērba donoru, tas var stipri ietekmēt to cilvēku, kas lieto iepriekšējā nēsātāja lietas. Notiek sava veida karmas pārnese.

Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados tika izstrādātas tehnoloģijas, kā asins pārliešanai izmantot līķu asinis... No seniem laikiem ir pazīstama metode, kā uzlikt lāstu, izveidojot mākslīgu saiti starp dzīvu un mirušu cilvēku. Nevajag pat pārstādīt mirušā cilvēka orgānus, pietiek dzīva cilvēka foto ierakt kapā. Foto, pat ne matu šķipsnu! Brīdinu – gluži tik vienkārši tas vis nav, neiedomājies izmēģināt!
Psoriāze, piemēram, var rasties vairāku iemeslu dēļ: vai nu cilvēks iepriekšējā dzīvē ir gājis bojā ugunsgrēkā vai arī piedzimis tad, kad viņa iepriekšējās iemiesošanās ķermenis vēl nav līdz galam satrūdējis un tā trūdēšanas procesi atspoguļojas uz jauno ķermeni. Pārraujot enerģētisko sasaiti starp šiem ķermeņiem, psoriāze pāriet pati. Ir vēl trešais variants ar tā sauktajām "pūķa bruņām", bet tā ir atsevišķa tēma un prasa garāku ievadu, tāpēc vienkārši to izlaidīsim, pagaidām.

Ja Muladhara darbojas labi, cilvēkam ir ne tikai laba veselība, bet arī pietiekami labs finansiālais stāvoklis. Muladharā disbalansu var radīt narkotikas, alkohols, kafija lielos daudzumos, nikotīns.

Cilvēkiem ar disbalansu Muladharas čakrā ir tieksme kļūt par dažādu krāpšanu upuriem, nosliece uz azartspēlēm, nepārdomāti ņemt aizņēmumus, mierināt sevi, daudz ēdot, vai skatīties "ziepju operas". Disbalanss Muladharā provocē aizvainojumu un agresiju, kuri, savukārt, noved pie liela enerģijas daudzuma izsviešanas, kas, loģiski, aizver naudas kanālu.

Emociju apspiešana tikai daļēji palīdz pret šādu enerģijas zudumu. Pareizāk būtu apzināti strādāt ar savu enerģētiku. Kas ir dusmas? Dusmas var raksturot kā paaugstinātu tvaika spiedienu katliņā. Tālāk ir divi ceļi – vaj nu ļaut katliņam uzsprāgt un zaudēt šo enerģiju, vai arī apzināti novirzīt to uz augstākām čakrām, tā gūstot no šīs enerģijas labumu sev. Ne tikai ekonomējot enerģiju, bet arī, paplašinot enerģijas kanālus virzienā uz augšu, kam ir visai patīkams blakusefekts – mūsu dzīvē ienāk vairāk naudas.

Strādāt ar sevi vienmēr ir grūtāk, bet tas atmaksājas. Jā, enerģijas trūkums Muladharā noved pie depresijas. Muladharas stāvoklis tieši ietekmē dzīves ilgumu.

Disbalansu šajā čakrā veido smaga, agresīva barība, piemēram, gaļa, bet stabilizē ar prānu bagāta pārtika.

Vai ir tehnikas kas palīdz apzināti strādāt ar Muladharu?

Strādā ar savu pacietību, mēģini izprast, kas ir karma un kāpēc tā tevi piemeklējusi šajā konkrētajā formā. Bet visas tehnikas un pranajamas ir tikai kruķi: pieņemsim, tu to praktizē, bet, ja nebūsi "atstrādājis" cēloni, problēma uz laiku pazudīs un atgriezīsies smagākā formā.