Lielā stāstu nakts būs sadalīta tematiskās stundās. Visi interesenti aicināti pulcēties no pulksten 18 pie tējas un kafijas svinēt Sirmo stundu. Tai sekos stunda, kurā stāstīs bērni un stāstīs bērniem, pēc tam Lielās stāstu nakts atklāšanas rituāls un sabraukušo stāstnieku daudzināšana.

Lielā stāstu nakts sasaucas ar Pasaules stāstniecības dienu (World Storytelling Day), ko stāstnieki visā pasaulē atzīmē ap 21. martu, pavasara / rudens (dažādās zemeslodes pusēs dažādi) saulgriežu laikā un kuras šāgada tēma ir "Gudrais muļķītis", ko mēs pazīstam gan kā ganuzēnu, kas piemuļķoja velnu, gan kā trešo tēvadēlu, kas savā viedumā un ētiskajā skaidrībā izrādījās gudrāks par alkatīgajiem un mantkārīgajiem vecākajiem brāļiem. Un tad arī būs pienācis laiks Vietu stāstiem, kas mums katram tik svarīgi, jo vieta, no kuras nākam, un vieta, kuru kopjam, ir mums viena no vissvarīgākajām.

Pēc tik daudz stāstiem būs ieviesies izsalkums, stāstītāji un klausītāji varēs tikt ne tikai pie naksniņām, bet arī pie dažlaba danča un rotaļas, ko vadīt solījušies Vecumnieku novada Bārbeles folkloras kopa "Tīrums", un tad jau arī piederēsies Krogus, ēdamie un dzeramie stāsti. Cerams, ka kādā piemērotā brīdī klausītājus iepriecinās un iebiedēs Spoku stāsti, samīlinās un nomierinās Mīlas stāstu stunda. Atradīsies laiks garajām dziesmām-stāstiem, "stāstu spēlēm", improvizācijas mirkļiem un varbūt pat kādam aizrautīgam anekdošu vai "melno" stāstu turnīram.

Latviešu tradīciju pierakstā itin bieži var lasīt vēstījumus par negulētām naktīm kādu īpašo rītu gaidot – tāda nomoda nakts būs arī šī – gaidot Lielās dienas rītu. Te nav pretrunu, jo astronomiskais pavasaris sāksies 20. martā, bet jau 18. marts būs par minūti garāks nekā iepriekšējā nakts.

Rīkotāji – Ķekavas Kultūras centra Katlakalna Tautas nams – Lielajā stāstu naktī aicina piedalīties lielus un mazus, tuvus un tālus, pieredzējušus un mazāk pieredzējušus stāstniekus un klausītājus no visām Latvijas malām.

Savukārt uz saullēkta sagaidīšanu līdzi ņem pūpolu un izplaucētus bērzu zarus, krāsotas olas, draugus, radus, kaimiņus un labu noskaņojumu!