Jogas praktizētājiem Latvijā šis duets jau ir pazīstams, viņi ir piedalījušies Saulgriežu jogas un mūzikas festivālā 2014. gadā. Kopā viņi turpina Gurmukti mantru Kundalini jogā tradīciju un rada jaunus skaņdarbus, kas ietver sevī mantras, jogas skolotāju viedos vārdus un dažādu valstu muzikālās noskaņas. Šovasar duets atkal atgriežas Latvijā ar maiguma un mīlestības piepildītas mūzikas koncertu 22. maijā Lielajā ģildē Rīgā.

Koncerta priekšvakarā māksliniekiem uzdodam jautājumus par viņu daiļradi un dzīves uzskatiem.

– Jūs jau esat apmeklējuši Latviju Saulgriežu jogas un mūzikas festivālā. Kā jums patika Latvijā?

Jā, mums bija brīnišķīga iespēja piedzīvot latviešu tradīciju – svinēt Vasaras saulgriežus. Mūsu sirdīs tās ir ļoti mīļas atmiņas: dziedāšana un dejošana visu cauru nakti, ugunskurs, jāņuzāles, skaisti cilvēki. Mēs ar prieku gaidām atgriešanos Latvijā.

– Dueta nosaukums ir "Mirabai Ceiba" – ko tas izsaka, ko nozīmē šie vārdi?

"Mirabai Ceiba" apvieno divu kultūru ietekmes – Indijas un Latīņamerikas. Mirabai ir mītiska hindu mūzikas dziedātāja. Mums vārds Mirabai ir attīstība, nodošanās mūzikai, iedvesmošanās no dievišķā daudzējādiem aspektiem. Ceiba ir Latīņamerikas svētais koks, kas nekad netiek cirsts un izaug ļoti augsts. Mēs vēlamies, lai mūsu mūzika ir kā ceiba koks, ar saknēm dziļi turas pie Mātes Zemes, ar zariem sniedzas augstu pie Debesu tēva.

– Kā jūs raksturotu savu mūzikas stilu?

Mēs darām to, ko atzīstam par labu esam. Duets "Mirabai Ceiba" ir mūsu dzīvesveida atspulgs – daudzveidīgs un arvien jaunumus nesošs. Savai mūzikai mēs iedvesmojamies dabā. Paši klausāmies visdažādāko mūziku un ietekmējamies no māksliniekiem, kas izpauž sevi ar unikālu veidu un jaunām idejām.

– Daudzu jūsu dziesmu pamatā ir mantras. Kādēļ tiek skandētas mantras?

Mantra ir noteiktu atsevišķu sanskrita vārdu skandēšana, mantra kļūst iedarbīga ar daudzu atkārtojumu spēku un veidu, kā atsevišķi vārdi tiek izrunāti. Mantras ritmiskums nomierina prātu. Mantra stimulē smadzenes sūtīt konkrētu informāciju visam ķermenim ar nodomu atmodināt apziņu un būt vienotam ar Visumu, vienam ar otru, ar mīlestību, lai dziedinātos.

Dažām sakrālām mantrām ir dziļa jēga un spēcīga iedarbība. Galu galā nav nekā spēcīgāka par nodomu, ko mēs izpaužam jebkādā veidā: kad jūtam, kad domājam, vai, kā šajā gadījumā, – kad dziedam. Skandējot mantras, mēs ieliekam tajās visu savas sirds spēku, tikai tā ir iespējams sasniegt pilnību.

– Kāda ir klausītāju pieredze, klausoties mantru dziedājumus?

Mantras izmanto daudzi jogas praktiķi, un tās klausās arī ļaudis, kas nav praktizējuši garīgas prakses, ļoti dažādās vecuma grupās. Klausītāji ir stāstījuši, ka sajutuši mūsu mūzikā palīdzību un atbalstu, raduši risinājumus sarežģītu dzīves uzdevumu pārvarēšanā. Vecāki ir stāstījuši, ka liek gulēt bērnus ar mūsu mūziku.

– Kas jums ir garīgums?

Tīrākā un patiesākā garīguma forma ir sava pieredze kā vienīgā patiesība. Neticiet nekam, ko jums stāsta, kamēr neesat to paši piedzīvojuši! Pasaulē ir tikpat garīgās izaugsmes ceļu, cik ļaužu uz Zemes.

– Jūs esat izveidojuši radošu savienību, kuras ir apvienojusies caur mūziku un daudzos citos veidos. Pastāstiet par duetu, kā izveidojās sadarbība?

Markus: Mēs satikāmies 2001. gadā Skotijā. Izmantojot mūzikas universālo valodu, apvienojām dažādās savu tautu tradīcijas un mentalitātes un tagad ceļojam un dalāmies ar savu mūzikas pieredzi.

Angelika: Mantras ir manas dzīves daļa kopš bērnības, manas dziedāšanas prasmes ir nākušas ļoti dabiskā veidā, dziedot ģimenē. Satiekoties mēs sākām kopā muzicēt, un tā izveidojās mīlestību izstarojošu, mierpilnu un iedvesmojošu mūziku radošs duets.

– 22. maijā jūs koncertēsiet Rīgā. Ko mēs varam gaidīt koncertā?

Mēs piecājamies par iespēju dalīties ar savu mūziku Latvijā. Mūsu iecere ir, ka mūsu mūzika kopā ar "klātbūtnes alķīmiju" atvērs mums vienojošu sirds telpu, kurā mēs visi būsim pateicīgi par dzīvi, Rumi vārdiem sakot, “mēs ļausimies mīlestībai, kur viss ir mūzika”.

Kopā skandēsim mantras, klausītāji tiks iepriecināti caur dziesmām ar Rumi, Khalil Gibran un citu diženu cilvēku vārdiem. Ar vijoles skaņām un perkusijām koncertā mums pievienosies Bogdans Djukičs (Bogdan Djukic).