Zaļā brīvdiena šogad iekļauta Latvijas simtgades festivālā "Latvijas Goda aplis", stāsta Āraišu arheoloģiskā parka vadītāja Jolanta Sausiņa. Tās ietvaros notiks dažādas meistarklases un pieredzes stāsti, ārstniecības un ēdamo augu brīvdabas seminārs (Artūrs Tereško pastāstīs par bērza un liepas izmantošu ārstniecībā, Uldis Millers stāstīs par meža eļļu piniolu, savukārt praktiķe, biokosmētikas ražotāja Anta Kučere dalīsies pieredzē, kāds ir ceļš no augu vākšanas līdz ražotnei).

Ar zāļu sievu Līgu Eglīti varēs doties botāniskā ekskursijā un iepazīt ārstniecības augu brīvdabas ekspozīciju. Visas dienas garumā kopā ar Gundegas Skudriņas komandu būs iespēja ievīt savu vēlējumu Latvijas kontūrā, relaksēties "Dabas SPA", gūt enerģiju no zemes dzīlēm, baudot Zemesmātes kokteiļus, nobaudīt oglēs ceptus dabas našķus un citas dabas veltes talantīgu Latvijas šefpavāru veikumā.

Ezera krastā notiks tekstilmākslinieces, audējas, dabas zālīšu pazinējas Anneles Slišānes meistardarbnīca, notiks arī augu krāsošanas meistardarbnīca ar apģērba un tekstiliju meistari Aneti Karlsoni un bērza tāšu pīšanas meistardarbnīca ar tautas daiļamata meistari Vizmu Zvirbuli.

Pirtslietu radošajā darbnīcā kopā ar pirtnieci Daigu Liepu būs izdevība slotu izstādē atrast sev vispiemērotāko slotiņu. Iecerētas arī Latvijas Valsts mežu radošās darbnīcas, kurās gan maziem bērniem, gan zinātkāriem vecākiem būs interesanti darboties kopā ar palīgiem. Dienas garumā darbosies Zaļais tirdziņš – Amatas un kaimiņnovadu mājražotāju un amatnieku darinājumi.

Pēcpusdienā visi tiks aicināti uz Latvijas Goda saimnieku tējas stundu – tikšanos ar Amatas novada goda saimniekiem un "Latvijas Goda apļa" īpašajiem viesiem.

Vakara kulminācijā pulksten 22.30 notiks iepriekš neredzēts koncertuzvedums – "Latvian Voices" meiteņu skanīgās balsis putnu pavadībā, un ikviens klātesošais varēs būt dzirkstele kopīgi iedegtā Āraišu Goda apļa ugunskurā.

Zaļā brīvdiena kā pasākums Āraišos notiks otro gadu. Tas ir labi uzsāktā zāļu sievas Līgas Eglītes ārstniecības un ēdamo augu brīvdabas semināra turpinājums jaunā formātā. Šīs brīvdienas ietvaros Līga semināru organizēs jau devīto gadu. Uzkrāta pieredze un spēja savās zināšanās dalīties ir ārkārtīgi liela šā pasākuma pievienotā vērtība.