Pasākuma laikā apmeklētāji varēs iepazīt latviskās pirtiņas tradīcijas, piedalīties slotiņu siešanā, klausīties lekcijas par dažādām dabas, veselības un pirts tēmām un iemācīties latvju dančus, spēles un rotaļas.

Šogad pasākumu kuplinās Pirts skolas rīkotā pirtnieku skate "Zelta slota", kurā Latvijas pirtnieki parādīs savu meistarību un prasmes un tiks atalgoti trejās kategorijās – zelta, sudraba vai bronzas slota. Skates uzdevums ir parādīt, ka Latvijā pirts tradīcijas tiek izkoptas un ir lielā cieņā arī mūsdienās. Arī jebkurš apmeklētājs varēs iepazīties ar šīs profesijas niansēm un pirts zonā pats izbaudīt profesionālu pirtnieku pērienu. Pirts svētkus šogad vadīs un par tavu možo garastāvokli gādās skaņu masieris un pasākumu vadītājs Māris Pīlācis.

Apmeklētājus priecēs amatnieku tirdziņš, kur varēs iegādāt pirts aksesuārus, ēdmalietas un lina darinājumus. Bērniem visas dienas garumā būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās un iepazīties ar dabā sastopamajiem augiem. Par izklaidēm rūpēsies Danču klubs, iemācot latvju dančus un dziesmas, savukārt Pirts svētku pasākuma daļa tiks atklāta un noslēgta ar dziesmu un ugunsrituālu.

Visas dienas garumā viesi aicināti apmeklēt pasākumus visā teritorijā. Vairāk informācijas par "Amatu dienu. Spēļu un rotaļu dienu" meklē šeit, bet par Latvijas Pirts svētkiem – šeit.