Latvijas ezoteriķi dalās savā dzīvesziņā jaunā gadagrāmatā
Foto: Laura Grīnvalde

Jau ceturto gadu nāk klajā ezotērikas interesentiem un dažādu novirzienu praktiķiem veltīts izdevums "Dzīvesziņas gadagrāmata", kurā ir gan īpašs kalendārs, gan arī dažādi ieteikumi ikdienas dzīvei un pašizaugsmei.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzās astroloģes un rituālu praktiķes Aijas Austrumas veidotajam kalendārijam katrā mēnesī ar savu dzīves ziņu, vērojumiem un ieteikumiem dalās Latvijā pazīstami un iemīļoti ezoterikas lauciņa kopēji – dziednieki Ligita Janevica-Rozenberga, Inga Gromova un Sohans Vīrs Singhs, pirtniece Ilga Gavare, tēju burve Evita Lūkina un aromterapeite Inga Nemše, dažādu atveseļošanās prakšu speciālisti Simona Kārkliņa, Baiba Kranāte, Agris Vanags, Alīna Voronova un Aigars Kauliņš, dvēseles gidi un tulki Aļona Zaporožčenko, Inin Nini, Līga Krēmane un Uno Lācis, zvaigžņu, kāršu un ciparu tulki Marina Deļikatnaja-Buša, Aija Stabiņa, Hilariona un Kristīne Akmentiņa. Baltu laika rata ceļu un senās tradīcijas skaidro Jānis Martinsons, bet no fenšui viedokļa gadu iezīmē Linda Meškova.

Lūk, fragments no šīs gadagrāmatas.

Kas nosaka īsto laiku jeb Kāpēc šis kalendārijs ir īpašs

Rau, "Dzīvesziņas gadagrāmata" nāk pie sava lasītāja jau ceturto reizi, un, kā katru gadu, tajā ietilpst kalendārijs ar dažādām aktivitātēm. Kālab mēs tā darām?

Tālab, ka tajā pasaules uztveres modelī, kurš mums tuvs (un laikam taču arī tev, ja esi izvēlējies šo grāmatu) un kurā ikviens ir pats savas dzīves radītājs, liela nozīme ir rituāliem. Gan ikdienišķajiem (piemēram, ar nolūku apveltītas ūdens glāzes izdzeršanai no rītiem), gan īpašajiem, tikai noteiktos apstākļos vai laika punktos veicamajiem.

To, ka laiks ir atbilstošs, nosaka daudzi faktori, un tikai daļu no tiem mēs varam noteikt "pēc sajūtām" vai, vienkārši nakts debesīs vai parastā kalendārā paraugoties. Ne velti senlaikos bija (un patiesībā arī tagad ir) laika glabātāji – tie, kuriem ir zināšanas un instrumenti dažādām aktivitātēm vispiemērotāko brīdi. Manām amata māsām un brāļiem astrologiem ir tā priekšrocība – izpētīt planētu un spīdekļu stāvokli un savstarpējās attiecības un secināt, cik atbalstošs brīdis ir iecerētajam.

Taču Saules dienas, Mēness fāzes, dienas, ceļš cauri Zodiakam un mijiedarbība ar citām planētām vai tās trūkums, ko astrologi redz savās profesionālajās programmās, nebūt nav vienīgais faktors, kas vērā ņemams. Ir vēl tradicionālie datumi, ko gadsimtu gaitā iedibinājuši zinšu meistari, un visu šo faktoru savstarpēja atbilstība... Bet parunāsim par visu pēc kārtas.

Visvienkāršāk ir ar atslodzes dienām: tās ir uz Mēness fāžu maiņu, kā arī vēl divās noteiktās Mēness dienās, kas aizgūtas no tā dēvetā "jogu gavēšanas kalendāra".

Vēl jauna Mēness un Pilnmēness iestāšanās būs svarīgi brīži mājas enerģētikas sakopšanai, bet šīs lietas veicamas arī, piemēram, pirms gadskārtu ritiem. Saistībā ar stihiju, kuras pārvaldībā tajā brīdī atrodas Mēness, doti ieteikumi tīrīšanas vai uzstrāvošanas metodei.

Arī ar dienām, kas der zāļu gatavošanai nav pārmēru sarežģīti – te galvenais noteicējs ir Mēness atrašanās šim nolūkam draudzīgā zīmē, un Mēness ceļš pa Zodiaku mūsdienās minēts daudzos drukātos un elektroniskos kalendāros. Taču tūlīt jāpiebilst, ka ir arī meistaru pārbaudītas zāļu gatavojamās dienas, kam ar Zodiaku nav sakara, toties ir sakars ar noteiktu datumu vai Mēness dienu. Esam atzīmējuši gan vienas, gan otras. Parasti šīs būs arī labas dienas dziedināšanai, taču atkarībā no procedūras vērā vērts ņemt arī Mēness fāzi.

Noteiktas Mēness dienas ir labvēlīgākas pirts procedūrām, un Mēness dienas nu reiz ir kaut kas tāds, ko, debesīs palūkojoties, nolasīt īsti nevar, turklāt tās sākas katru dienu citā laikā... Izmanto uz veselību!

Ar to arī salīdzinoši vienkāršāk atrodamais beidzas un sākas sarežģīta matemātika, kur noteikti datumi vai Mēness dienas jāsalāgo ar kopējo planētu stāvokli, čika laiku un vēl dažiem faktoriem. Tāpēc, ja seko "Dzīvesziņas Gadagrāmatas" kalendārijam jau vairākus gadus, nebrīnies, ka dažādu nolūku amuletu izgatavošanai ieteiktās dienas nesakrīt. Tāpat arī dienas rituāliem, kaut gan kopumā pēc vieniem un tiem pašiem nosacījumiem skatītas, ne vienmēr iekrīt laikā, kad Mēness ir rosīgs (un kas gan tas par rituālu, ja čika laiks tam jau sākotnēji paredz čika rezultātu?). Lai maksimāli nodrošinātos ar planētu atbalstu, norādām arī stundu, kurā vislabāk zintēt. Protams, visas astonas lielās laika rata pieturas der gan zintēšanai un mājas enerģētikas kārtošanai, gan nākotnes programmēšanai un zīlēšanai, bet tik un tā es ieteiktu pievērst uzmanību arī čika laikam un izvairities no tā.

Jā, par zīlēšanu – tai arī ir savas īpaši ražīgās Mēness dienas. Bet, ja savu nākotni neatdod Visuma rokās, bet gribi veidot pats, izmanto dienas, kas atzīmētas kā piemērotas meditācijai un lūgšanām, kā arī tās, kas apzīmētas ar zvaniņu un iezvana startu kaut kam jaunam un labam.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form