Taizemes budistu mūks Džons aicina uz meditācijas sesijām visā Latvijā
Foto: Publicitātes foto

No 22. novembra līdz 5. decembrim Latvijā jau trešo gadu viesosies Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai) no Taizemes, lai piedāvātu meditācijas un apzinātības prakses sesijas visā Latvijā, kā arī mācītu meditāciju retrītā atpūtas kompleksā "Niedras" un piedalītos festivālā "Digital Freedom" Rīgā.

Pagaidām plānotas 18 meditācijas sesijas un lekcijas, kas notiks dažādās vietās Rīgā, Dobelē, Salā, Jēkabpilī, Matīšos, Lādezerā, Tukumā, Talsos, Liepājā un Kuldīgā.

Sesijas tiek organizētas par dažādām tēmām, izzinot aktuālas mūsdienu problēmas, piemēram, stresa menedžments, apzinātības prakse, sabalansēta dzīve, karma, digitālā detoksifikācija, intuīcija, dzīves misijas atrašana un citas tēmas. Tāpat arī katrā sesijā mūks iepazīstinās ar meditācijas tehnikām, kas ļauj iepazīt meditāciju kā līdzekli prāta attīrīšanai un dzīves uzlabošanai.

Sesijas ir bezmaksas (par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai).

Ik reizi mūka vizītes Latvijā ir augsti novērtētas no sabiedrības puses, valsts iestādēm un privātā sektora. Līdz šim mūka Džona sesijas divu iepriekšējo gadu laikā pulcējušas pavisam 1400 cilvēku. Mūks ir viesojies Rīgā, Jaunpilī, Ogrē, Cēsīs, Lielvārdē, Liepupē, Zaļeniekos un citās Latvijas vietās un vadījis meditācijas sesijas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Gētes Institūtā, "Draugiem Group", "BITE", "Laimas" šokolādes muzejā, kā arī bijis vizītēs Latvijas Republikas Saeimā, televīzijā "Rīga TV24" un citviet. 2017. gadā meditācijas skolotājs Džons tika ielūgts uzstāties festivālā "Digital Freedom" Rīgā, kā arī sniedza komentāru paneļdiskusijā "Yoga, Language, Consciousness" Latvijas Universitātē.

Mūks Džons par šāgada meditācijas tūri saka: "Katrā sesijā cilvēkiem būs iespēja pieredzēt četras lietas: pirmkārt, tā ir iespēja satikt mūku un uzdot jautājumus par mūka dzīvi. Otrkārt, tā ir iespēja iemācīties, kā meditēt ar tradicionālu un orģinālu meditācijas metodi. Pat ja kāds jau meditē, šī ir iespēja izmēģināt kaut ko jaunu. Treškārt, šī ir iespēja uzdot jautājumus mūkam par meditācijas pieredzi, piemēram, par šķēršļiem, kas rodas meditējot. Ceturtkārt, tā ir iespēja iemācīties kaut ko jaunu no gudrības, kurā es dalīšos, un tas var palīdzēt ieraudzīt pasauli citādāk. Šī filozofija ir ļoti vienkārša un ļaus attīrīt prātu no nevajadzīgajām lietām un dzīvot laimīgāku dzīvi. Katrā sesijā būs cita tēma, tā nebūs vienmēr viena un tā pati pieredze."

Source

Orākuls.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form