22. decembrī Rīgā notiks Miera rituāls Latvijai
Foto: LETA

Ziņas par svētku pasākumiem pamazām sāk pildīt medijus. Lūk, viens no tiem, kuru gribas atzīmēt, jo šāda tipa pasākums Latvijā tiek rīkots pirmo reizi. Par savu ieceri stāsta pasākuma idejas autore, ezoteriskā pašattīstības centra "Aditi-Geja" vadītāja, rituālu praktiķe Helga Eglīte.

"Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties vērienīgā projektā "Miera riņķa deja Latvijai". Rituāls no tiks 22. decembrī – ziemas saulstāvjos. Šis brīdis nav izvēlēts nejauši, jo šajā dienā tiek likti pamati Saules spēkam, kas mums visiem ir tik nepieciešams."

Galvenais pasākuma akcents ir Miera deja, kas izzīmē apļa formu. Aplis ir viens no vissenākajiem simboliem pasaulē: ar to mēs saskaramies, kāzu dienā uzvelkot gredzenus, pinot Jāņu un mūžzaļos Ziemassvētku vainagus, kas atgādina, ka pēc ilgās, tumšās nakts dienas atkal kļūst garākas, jo Laika rats griežas mūžam.

Jautāta par impulsu šādam rituālam, Helga atgādina, ka pavisam nesen Latvija svinēja savu simtgadi, noslēdzot iepriekšējo un atklājot jaunu ciklu. "Tāpēc 22. decembrī mēs sapulcēsimies, lai, rokās sadevušies, kļūtu par vienu ķēdi, vienu veselu un iegrieztu riņķa dejas saulaino enerģiju, atverot mūsu zemes jauno ciklu gan priekš sevis, gan priekš nākamajām paaudzēm.

Mūsu sabiedrības veidošana, balstoties uz Latvijas patriotiskajām un garīgajām vērtībām, valodas un nacionālās kultūras tīrības saglabāšana, miers, mīlestība, uzplaukums, ekonomiskā stabilitāte, atbalsts, izglītība, ceļa pavēršana jaunajiem talantiem – tie ir šā rituāla mērķi.
Šajā projektā būtu jāpiedalās trim paaudzēm – vecākiem, bērniem un mazbērniem. Riņķa dejas enerģija, gluži kā Saules kustība, tiks nodota no rokas rokā, no paaudzes paaudzei. Apvienojoties aplī, radīsim un vairosim tīru, dziedinošu pilnības enerģiju."

Helga uzskata, ka ir pienācis laiks visiem apvienoties un pielikt savu enerģiju, tāpēc viņa aicina visas Latvijas (Vidzemes, Zemgales, Kurzemes, Latgales) dažādu virzienu ezoteriskos centrus un skolas piedalīties un dot savu ieguldījumu mūsu zemes spēka un robežu nostiprināšanā. "Tāpat ikviens Latvijas iedzīvotājs, vīrieši, sievietes un bērni, kam šis pasaules stūrītis ir dārgs, tiek aicināti pasniegt roku kaimiņam un dalīties enerģijā projektā "Ezoteriskā riņķa deja mieram Latvijā"!"

Riņķa deja notiks ap rituālo ugunskuru skolas "Aditi-Geja" pagalmā, Maskavas ielā 172 Rīgā. Sākums – pulksten 12. Pats rituāls ilgs pusotru, divas stundas, pēc tam dalībnieki varēs iemalkot gardu, uz ugunskura vārītu Latvijas zāļu tēju, padalīties pieredzē un iespaidos vai iegādāties dažādu amatnieku izstrādājumus. Un, protams, iepazīties ar dažādu novirzienu un skolu ezoteriķiem no visas Latvijas.

Kā uzsver rituāla rīkotāji Andris Eglītis, Tatiana Bergmane un Rūnu skolas vadītāja Margo, dalībniekiem līdzi jāņem kāds mūsu valsts simbols (nozīmīte, karodziņš, vainags, ģerbonis), egles vai priedes zars un svece stikla glāzē, lai vējš liesmu nenopūš (kapu sveces gan šajā pasākumā netiks izmantotas!), kā arī ērts un silts apģērbs, kas domāts aktivitātēm brīvā dabā. Dalība rituālā pieaugušajiem ir 5 eiro ziedojums, sirmgalvjiem un bērniem – bez maksas.

Source

Orākuls.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form