Veģetārisms un ap to saistītās aktivitātes ar vien vairāk ielaužas masu informācijas līdzekļos. Veģetārisma jautājumu komentē gaišreģe un dziedniece Agnese Ziediņa.

Cilvēki, kuri ievēro veģetāru dzīves stilu, mēdz būt ļoti kategoriski un asi pret visēdājiem. Savu uzskatu sistēmu tie mēdz uzspiest apkārtējiem. Piesaucot morāli, izrādot asiņainus attēlus un tamlīdzīgi. Tas viss ir ļoti emocionāli. Kas notiek patiesībā, šādi klauvējot pie cilvēku sirdsapziņām?

Bieži vien veģetārieši vienlaikus ir garīga ceļa gājēji, veselīga dzīvestila piekritēji. Kāds sakars ir gaļas produktu nelietošanai uzturā ar garīgumu un veselību?

Patiesībā ir labi apzināties, ka visi cilvēki nav pilnīgi vienādi. Katram ir savas īpatnības. Viena veselībai labāk cukuru ir nelietot nemaz, citam to vajadzētu ēst nedaudz vairāk nekā citiem. Līdzīgi ir ar gaļas produktiem. Viens tos var neēst nemaz, tai pat laikā cits, neēdot gaļu, nopietni sabojās savu veselību.

Cits stāsts, ka gaļa nav nepieciešama tādos milzu apjomos, kā pamatēdiens katrā ēdienreizē. Protams, jāvērtē arī gaļas izcelsme, kvalitāte.

Es personiski zinu dažus cilvēkus, kuri bija veģetārieši apmēram 10 gadus, līdz noveda sevi līdz pilnīgai darba nespējai, spēku izsīkumam. Atsākot ēst gaļu, stāvoklis pakāpeniski atgriezās normas robežās.
Kā tas ir, raugoties no garīgā skatu punkta? Noteikti Dievs vai „Visums” (vai kā jūs gribētu nosaukt visa radošo spēku) cilvēku par gaļas ēšanu nesodīs. Tas nav grēks. Tā informācija, kuru saņemu es, ir atkarīga no indivīda. Par vieniem informācija nāk, ka viņiem gaļa ir jāēd, par citiem – ka vajag samazināt, par vēl citiem – ka var gaļu neēst nemaz.
Gaļas ēšana ietekmē, ne tikai mūs fiziski, bet arī enerģētiski, un tiem cilvēkiem, kuru enerģijas vēl nav gatavas veģetāram dzīvesveidam, gaļa ir nepieciešama ne vien fiziskajā, bet arī smalkajā līmenī.

Savukārt vēl citiem, iespējams, ir piemēroti arī citi ēšanas veidi, kā svaigēšana, vai pat atsacīšanās no ēdiena kā tāda pavisam. Jā, arī šādus gadījumus pasaule pazīst. Tomēr mēs nevaram citiem uzspiest ideju, ka arī burkānam ir sāpes (kas arī ir taisnība), tāpēc tos neēdīsim dēļ žēluma.

Ikdienā mēs kājām saminam tūkstošiem zāles stiebrus, skudras, un mūsu ķermeņos nemitīgi vienas baktērijas iznīcina citas. Tie visi ir dabiski Visuma procesi.

Source

Orākuls.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form