Zināšanu festivāla 'Spīdolas salidojums' programma
Foto: Laura Grīnvalde

11. maijā Cēsu Pils parkā notiks veselības prakšu un seno zināšanu festivāls "Spīdolas salidojums", kurā apmeklētājus ar piecām aizraujošām un noderīgām nodarbībām gaidīs arī "Orākuls.lv" semināru telts.

"Orākuls" telts

Semināru dienu "Orākula" teltī pulksten 13 atklās ekstrasense Aija Trofimova ar priekšlasījumu "Dzimtas enerģija – spēks un vājums". Aijas specalitāte ir dzimtas enerģiju kārtošana un attiecību jautājumi, viņa palīdz rast atbildes, kad nav īsti skaidrs, kas ģimenē samežģījies.

Pulksten 14 par to, kāpēc svarīgi vairot sevī labklājības apziņu, stāstīs atdzimšanas elpošanas (rebirthing) trenere Lita Brambate.

Pulksten 15 – "Pozitīvās un negatīvās enerģijas ietekme. Energotransformācijas meditācija" rūnu praktiķes un teta hīleres Agneses Glodas vadībā. Šī būs iespēja praksē pamēģināt, kas tas tāds – meditēšana.

Pulksten 16 būs praktiska nodarbība, kas vēlāk noderēs ikdienā, – "Manuālā muskuļu atslābināšana paša spēkiem". Stāstīs un rādīs alternatīvo terapiju pētniece Inga Gromova.

Pulksten 17 ar Austrumu dziedniecības ieteikumiem veselības profilaksei iepazīstinās Marta Kimonte.

Lielā skatuve

Uz Cēsu Pils parka lielās skatuves uzstāsies lektori, kuru bagātīgās zināšanas un pieredze pārklāj visplašāko festivāla apmeklētāju loku interesējošas tēmas.

Programmu atklās baltu rituālu vadītāja Māra Brante, viņa iepazīstinās ar Ūsiņa laika nozīmi senču gada ritējumā.

Pulksten 12.30 emociju vadības konsultante Alīna Voronova stāstīs, kāda nozīme mūsu naudas enerģijas plūdumā ir dzimtas karmai un kā to uzlabot.

Pulksten 13.30 bioenerģēts, pirtnieks un dziednieks Aigars Mozulis prezentēs savu ķermeņa atjaunošanas autorprogrammu "Body Restart".

Pulksten 15 vietu uz skatuves ieņems astropsiholoģe, astroloģijas skolas "Chronos" vadītāja Līga Šīrona. Viņas tēma – kā dzīvot pēc zodiaka principiem.

Pulksten 16 dziedniece Ligita Janēvica-Rozenberga stāstīs pārbaudītus veidus, kā ieņemt un izaudzināt veselu bērniņu, ņemot talkā dabas dziedniecības līdzekļus.

Pulksten 17 latviešiem tik tuvās pirts tradīcijas ieguvumus un vērtību klāstīs pirts meistars Ziedonis Kārkliņš.

"Elvi" telts

Programmu pulksten 13 sāks cēsnieku iemīļots meistars Mārtiņš Logins ar nodarbību "Garīgās dzīves sākums: praktizēšanas pamati".

Pulksten 14 reiki meistars, pirtnieks Ziedonis Kārkliņš runās par vēl vienu tēmu, kas viņam īpaši mīļa – par seno baltu zīmju iedarbību uz cilvēku.

Pulksten 15 dzintara meistars trešajā paaudzē Harijs Jākobsons veltīs lekciju dzintara izmantošanai veselības veicināšanai visos laikos.

Pulksten 16 Auciema "Ziedu pirts" pirtniece, grāmatu autore Evija Estere Bernava iedrošinās ņemt pirtī līdzi bērnus un pastāstīs par seno pirts tradīciju turpināšanu 21. gadsimtā lekcijā "Pirtīžas un draudzīga pirtiņa mūsdienu māmiņai un bērniņam".

Pulksten 17 litoterapeite, zintniece Sanita Sīkle pastāstīs par mūsu pašu Latvijas dižakmeņu spēku un tā talkā aicināšanas iespējām.

"Citādās Pasaules" lapene

Pirmā lektore žurnāla "Citādā Pasaule" lapenē pulksten 12.30 būs ķīniešu metafizikas pasniedzēja Linda Meškova ar tēmu "Ieskats sejas lasīšanas mākslā".

Pulksten 13.30 numeroloģe Aija Stabiņa skaidros, kā aprēķina un tulko numeroloģisko saderību.

Pulksten 15.30 – reinkarniste Inga Ružicka ar lekciju "Reinkarnācija. Iepriekšējo dzīvju ietekme uz mūsu šābrīža dzīvi".

Pulksten 16.30 par to, kā mērīt uguns un ūdens āderes, kā arī pārtikas enerģētiku, stāstīs rīkstnieks un bioenerģēts Jānis Martinsons, pieskaroties arī enerģētiskā vampīrisma tēmai.

Pulksten 17.30 sveču maģijas nodarbību vadīs zintniece Dārta Tērauds.

Pirtsmīļiem

Ja tevi īpaši interesē viss ar pirti saistītais, tad sakārto savus plānus tā, lai pabūtu šajās lekcijās.

Pulksten 12.30 savā stendā interesantu un, kā noprotams, arī vizuāli krāšņu meistarklasi "Laimes krekliņš. Vai tu i' mājās?" vadīs Latvju pirts un spa asociācijas vadītājs, pirtnieks Igors Stepanovs.

Pulksten 13.30 savā stendā praktisku nodarbību "Baltu zelts – dzintars" vadīs pirtnieks, dzintaru terapeits Ivars Vallers.

Pulksten 16.00 "Elvi" teltī "Ziedu pirts" pitnieces Evijas Esteres Bernavas lekcija "Pirtīžas un draudzīga pirtiņas mūsdienu māmiņai un bērniņam".

Pulksten 16.30 pirts meistare Ivita Pičukane savā stendā aicina uz meistarklasi "Pirts kā māksla".

Pulksten 17.00 uz Lielās skatuves uzstāsies pirts meistars Ziedonis Kārkliņš ar lekciju "Pirts kā vieta, kur parunāties ar Dieviņu".

Jāpiebilst, ka "Spīdolas salidojumā" piedalīsies ap 15 pirts meistaru, kuri pirtsmīļiem piedāvās konsultācijas, sausos pērienus, vibroakustiskās masāžas un pat pērienu īstā pirtī, ko uz Cēsu Pils parku atvedīs Latvijas Pirts savienība.

Kristālu faniem

Tiem, kas tikko pārkāpoši kristālu pasaules slieksni, varētu interesēt kristālterapeites Guntas Dauģes lekcija "Sajūti savu akmeni", kas pulksten 15.30 notiks viņas stendā Riekstu kalnā.

Savukārt tiem, kas ar akmeņiem jau sadraudzējušies, noderēs astroloģes, kristālu pazinējas Gunas Kārkliņas nodarbība par kristālu/minerālu kopšanu, glabāšanu un viltojumiem pulksten 15.30 viņas stendā.

Pulksten 16.30 rotu māksliniece Inga Demčuka fon Korps savā stendā stāstīs par indīgiem un kaitīgiem minerāliem, ar kuriem vajadzētu rīkoties apdomīgi.

Pulksten 17.00 "Elvi" semināru teltī notiks zintnieces, litoterapeites Sanitas Sīkles lekcija "Mūsu pašu dižakmeņu spēks".

Salidojuma dalībnieku vidū ir arī kristālezotēriķe Daiga Brila, dzintaru meistari Harijs Jākobsons, Ilze Vainovska un Ivars Vallers.

Augu pazinējiem

Pulksten 12.30 dodies smaržas ceļojumā "Sasmaržo savu tējas zāli" kopā ar augu pazinēju, šamanisma pētnieci Mariju Blūmu-Kauliņu (viņas stendā).

Par to, kā sevi harmonizēt ar ēterisko eļļu palīdzību, pulksten 13.30 savā stendā stāstīs aromterapeite Inga Nemše, bet pulksten 14.30 turpat blakus Solvita Kūna vadīs nodarbību "Kā atgūt skaistumu un veselību ar augu palīdzību", talkā ņemot hidrolātus.

Pulksten 16 Lielājā skatuvē dziedniece Ligita Janēvica-Rozenberga lasīs lekciju "Kā ieņemt un izaudzināt veselu bērniņu, ņemot talkā dabas dziedniecības līdzekļus".

Dalīties pieredzē par augu spēku un dziedniecību labprāt gatavi arī citi Spīdolas meistari – Ziedonis Kārkliņš, Māra Tīmane, Inese Stivriņa, Alīna Voronova, Ginta Gūtmane, Lilija Bērziņa, Inga Geduševa un citi.
Ciešākā kontaktā ar augu dvēseli vari nonākt, veidojot augu mandalu tēju meistares Evitas Lūkinas stendā.

Izkustēties gribētājiem

"Spīdolas salidojumā" varēs iemēģināt, kā tavam ķermenim un garam patīk dažādas kustību nodarbības, un noskaidrot, kur vari pievienoties kādai grupai.

Pulksten 12.30 un 17 biodejas nodarbību paraugdemonstrējumus ar iespēju pievienoties savā laukumā piedāvās Latvijas Biodanza skolotāju asociācija.

Pulksten 13 var doties uz Egijas Kerliņas laukumu izmēģināt, kas tas tāds – sieviešu hormonālā joga.

Pulksten 14 Tatjana Mitrofanova savā laukumā piedāvā Māras vingrošanu sievietēm.

Pulksten 15 enerģijas attīrīšanu, uzņemšanu un līdzsvarošanu ar ciguna metodēm savā laukumā ierādīs Marita Tama.

Pulksten 15.30 sāksies Sanitas Siliņas nodarbība "Joga – ķermeņa, prāta un dvēseles līdzsvaram".

Ja esi nolēmis piedalīties kādā no jogas nodarbībām, paņem līdzi paklājiņš. Tas noderēs arī atelpas brīdim!

Tradīciju cienītājiem

Šis ir arī tautas tradīciju festivāls, kurā svarīga vieta ir Ūsiņam – vienai no astoņām lielajām gadskārtām senču Saules kalendārā –, kura laikā "Spīdolas salidojums" notiek. Ūsiņa tradīcijām veltīta gan Māras Brantes uzruna festivāla atklāšanā (pulksten 12), gan vēl vairāki pasākumi.

Pulksten 14.30 notiks Ūsiņa laika tradicionālā ēdiena pantāga gatavošanas meistarklase un tai sekojoša kopīga nobaudīšana. Mielasta sastāvdaļas neatklāsim, vien piebildīsim, ka savu zināšanu tur pieliks festivāla dalībnieces – zintnieces un zāļu sievas.

Lielajam Ugunsrituālam iešūpoties un tā uzbūvi izprast Māra Brante no Lielās skatuves aicinās pulksten 18.30, un tad arī sekos pats rituāls, kurā piedalīties aicināts ikviens. Pēc sazemēšanās mielastiņa būs kopīga spēka dainu sadziedāšanās Cēsu tautas mākslas kolektīvu vadībā.
Cauru dienu tautastērpu tapšanas stāstos savā ekspozīcijā dalīsies biedrība "Mans tautastērps", uzzināt par senajām rotām varēsi pie meistariem Uģa Dravas un Mārtiņa Tiltnieka, par jostām – pie tradicionālo ģimenes godu vadītājas Ingas Geduševas un citiem meistariem. Būs iespēja klātienē redzēt, kā top pastalas un arheoloģiskie apavi.

Ja tevi īpaši saista baltu zīmes, tad pulksten 14 "Elvi" teltī noklausies Ziedoņa Kārkliņa lekciju "Seno baltu zīmju iedarbība uz cilvēku".

Senajai pirtīžu tradīcijai savā lekcijā pulksten 15.30 pieskārsies pirtniece Evija Estere Bernava ("Elvi " teltī). Par pirts rituāliem mīļuprāt pastāstīs arī citi pirts meistari.

Source

Orākuls.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form