Tantras skolotājs Hariprems par to, kādēļ mūsdienu pasaulē bez tantras neiztikt
Foto: Publicitātes foto

Hariprems dzimis Nīderlandē un ilgus gadus pasniedzis taičī un ciguna mākslu. Darbību sācis deviņdesmito gadu sākumā – Ošo komūnā Pūnā. Kopš 2000. gada galvenokārt pievērsies tantrai, mācot to daudzās pasaules valstīs. Viņā dabiski saplūst dao un tantras ceļš. Lūk, viņa pārdomas par tantru un ne tikai.

Kādēļ mūsdienu pasaulē bez tantras neiztikt?

Pasaulē vajadzīgs vairāk mīlestības, vairāk sapratnes, vairāk saprāta. Ļaudīm jāsāk apjaust – pēdējais pusgadsimts uz mūsu planētas bijis ievērojamu pārmaiņu laiks, apziņas atmodas laiks.

Ikviens piedalās šajās pārmaiņās, taču ne visi pēc tām tiecas...
Pārmaiņas nav mūsu nopelns, un mēs nenosakām to gaitu...
Varam pretoties jaunajām vēsmām vai pieņemt tās atvērtu sirdi...
Nav vērts pieķerties savu laiku nokalpojušām vērtību sistēmām...
Uzlūkosim līdzšinējo ticību un dzīves pārliecību jaunā gaismā...
Pārmaiņas teju piespiež mūs domāt, pamosties jaunā apziņas līmenī...
Patiesi, esam tikuši krāpti un maldināti, baiļu un aizliegumu paverdzināti.

Šī spēle nedrīkst turpināties. Jāsāk domāt patstāvīgi. Dzīvība pati mudinās mosties jaunam dzīvesveidam.

Internets ir īsta svētība. Visa pasaule savienota vienā plašā ģimenē. Robežas vairs nepastāv.

Šis ir kritisks atmodas laiks...

Kāda ir jaunās apziņas būtība?

Sākam apjaust, kā mūsu garu indējusi un kropļojušas nepatiesas morāles normas, vīrieši un sievietes noskaņoti viens pret otru. Dabiskās cilvēka īpašības, kas tik acīmredzami izpaužas ikvienā mūsu planētas mazulī, tikušas izravētas saknē.

Vīrietis un sieviete radīti mīlēt viens otru – nevis karot, vairojot sāpes.

Taču no visām mācībām pasaulē visvairāk pietrūkst mīlestības mācības. Bērni neiemācās mīlēt, jo vecāki pastāvīgi raizējas, cīnās un cieš. To tad arī bērni savās ģimenēs iemācās...

Kas ir tantra?

Tantra ir mīlestības mācība, kas mums vēsta – ikviens cilvēks ir dievišķs. Mēs varam iemācīties mīlēt paši sevi. Mīlot sevi, iemācāmies mīlēt arī citus. Mīlestība kļūs cilvēku sabiedrības galvenā prioritāte.
Pagaidām mīlestība netiek kopta – tā tiek atraidīta...

Lai gūtu panākumus pasaulē, bērniem jākļūst ambicioziem, jāprot sacensties.

Tantra piedāvā citādu redzējumu.

Mūsu bērni ir mūsu skolotāji. Bērni mums rāda – esam zaudējuši gara šķīstību, esam zaudējuši rotaļību, esam zaudējuši autentiskumu... Mēs nenoglāstām savu bērnu pēdiņas, bet gan veicīgi nododam viņiem savu slimību mantojumu.

Tantra tiecas atmodināt cilvēku sirdis, lai mūsu mūžs pārtaptu mīlestības un svētlaimes dzīrēs. Tantra ir iedarbīga pretinde visiem sārņiem, kas lieti mūsu un mūsu bērnu rīklēs.

Tantra ļauj atjaunot dabisko cilvēka esības stāvokli, atgūt dabisko plūsmu, kurā varam būt paši – bez iejaukšanās vai nosodījuma... Tantras vienīgā reliģija ir Mīlestība. Tantras vienīgais Dievs ir Mīlestība.
Tantra māca mīlēt ķermeni un fizisko realitāti. Tantras gudrības vēsta, ka miesa ir tikpat dievišķa kā gars – mēs ierodamies šajā pasaulē iepazīt prieku, un to mums palīdz veikt ķermenis un maņu orgāni...

Jā, pasaulei tantra ir ārkārtīgi nepieciešama...

Zemeslodi varam pārvērst paradīzē. Šī planēta ir tik skaista, tik auglīga. Tā pabaro sešus miljardus cilvēku – ar papaijām, mango, āboliem, banāniem un daždažādām citām veltēm – rīsiem un kvinoju, kviešiem un auzām. Nepiemirsīsim ziedus – lotosu, rozi, samtenīti...

Taču mēs paverdzinām šo burvīgo planētu, izvarojam paši savu māti – iekārodami naudu un varu, esam izjaukuši ekoloģisko līdzsvaru un nu nespējam rast risinājumus pašu radītajām problēmām. Kā prātu zaudējuši, niekojamies ar kodolenerģiju. Cilvēces vājprāts mudinājis mūs izcīnīt tūkstošiem karu...

Pēdējais laiks attapties pārmaiņām.

Atvērt acis un pamosties.

Mācīties no kļūdām un atgūt veselo saprātu.

Jo veselais saprāts liecina – cilvēce varētu dzīvot laimē, ja vien atteiktos no kodolenerģijas, kariem, Marsa misijām, viedtālruņiem...
Tikai ne no Mīlestības...

Mīlestība ir Cilvēka Sirdsbalss...

Vienalga, kāda mūsu rase, ādas krāsa, reliģija vai tautība...

Mīlestība ir šīs planētas patiesā reliģija...

Tā var cilvēci pārradīt vienotā ģimenē...

Mēs visi esam brāļi un māsas...

Tāda ir tantras sludinātā atmoda...

Atteiksimies no maldiem, kas mums mācīti, un modīsimies savai patiesajai dabai. Šī Zeme – Lotosa Paradīze.

Hariprems maija beigās viesosies Latvijā un piedalīsies Baltijas tantras festivālā. Vairāk par pasākumu un tā viesiem uzzini šeit.

Source

Orākuls.lv

Tags

Ezotērika Tantra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form