Tuvojas festivāls 'Laika rata pietura' Evertos
Foto: Privātais arhīvs

Klāt Jumja laiks, un tas nozīmē, ka 10. un 11. augustā Evertu sensēta Bārbeles pusē atkal pošas "Laika rata pieturai". Šis būs piektais – jubilejas festivāls, tā tēma – "Svinam šodienu!".

Kā katru gadu, "Laika rata pieturai Evertos" ir sava devīze un simbolika. Šogad īpašā godā planēta Marss (piektā planēta, skaitot no Saules), stihija – uguns, atslēgas jēdzieni – vīrietis, prāts, kodols, skaidra virzība nākotnē, produktīva iekšējās enerģijas izmantošana, būt zemes dzīvē bez agresīvas cīņas, ar pārliecību par saviem talantiem un spēku.

Šā gada festivāla uzstādījums ir poētisks: "Es esmu tā dzirkstele no lielā Visuma ugunskura, kas mirdz tikai sev raksturīgā mirdzumā!" Par to, ko tas nozīmē realitātē, stāsta festivāla rīkotāja – Evertu sensētas saimniece un dvēsele, pirtniece, neirografikas trenere Kristīne Vallere.

"Festivāla mērķis ir divu dienu sanākšana ļaudīm, kam interesē, kas notiek apkārt un sevī. Katrs mēs esam unikāli un neatkārtojami savā dvēseles ceļā, un Dievs ir radījis iespēju nebūt vientuļiem savās gaitās, ļaujot baudīt savu esību mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem un ne tikai. Mēs – cilvēki – cits cita dzīvē esam gan skolotāji, gan draugi, mīļākie un ienaidnieki, priekšnieki un nolemtie, mātes un meitas, bet tās ir tikai lomas, ko spēlējam. Saglabāt savu vienreizīgumu pasaules kārtībā, bet dalīties savos atklājumos, piedzīvojumos, zināšanās un pieredzēs, lai savā tālākā ceļā paņemtu mazu kripatiņu kopā būšanas vibrācijas – tas ir virsuzdevums."

Arī šogad abās festivāla dienās omulīgajā sensētā vienlaikus vairākās runātavās norisināsies sarunas, meditācijas, lekcijas, praktiskās nodarbības, joga, skaņu peldes. Būs arī uguns rituāli, naksnīgs kino zem klajas debess un rītausmas sagaidīšanas mistērija, pirts un vēl daudz neapjaustu norišu, sola rīkotāji. Kā stāsta festivāla rīkotāja Kristīne: "Šogad ir izveidojusies īpaši "garšīga" un piesātināta lekciju programma, nodarbību grafiks, vairākas nebijušas meistarklases, tāpēc iesaku jau laikus izpētīt plašo piedāvājumu un izvēlēties prioritātes. Kakao ceremonija, olu aprakstīšanas meistarklase, taiči, vairākas elpošanas prakses. Zīmīgi, ka daudz varēs dzirdēt vīrus runājam: Juris Brants par apzinātību, Didzis Jonovs par spoguļošanas metodi, Modris Kalnciems par vīrišķo un sievišķo enerģiju, Juris Batņa, dr. Edgars Mednis, Ivo Puriņš ar Piecu stihiju uguns rituālu un ļoti daudz interesantu cilvēku, kas dalās savā pieredzēs. Vienvārdsakot, brauciet un baudiet! Festivāla noslēgums solās būt kā skaista dzīves svinēšanas ballīte, varēs dzirdēt dziedātājas Madaras izpildītas "Dabas un dvēseles dziesmu", un ikgadēja skaņu performancē būsim kopā ar Nila Īles studiju."

"Laika rata pieturā" varēsi sastapt un par saviem jautājumiem izvaicāt daudzus iemīļotus pašmāju meistarus un iepazīt jaunus (raksta tapšanas brīdī bija pieteikušies ap 90 meistaru, no tiem ap 20 Evertos būs pirmoreiz). Gaidāmi arī vairāki ārzemju viesi no Lietuvas, Krievijas, Beļģijas. Darbosies tirdziņš (atceries paņemt skaidru naudiņu), un arī garšīgi paēst uz vietas varēs.

Ja iepatiksies atmosfēra un vēlēsies palikt pa nakti, tāda iespēja ir – Evertu pļavās tavai teltij vieta atradīsies! Ja gribas augstāku komforta līmeni, rēķinies ar to, ka šī nav viesu namiem bagātākā Latvijas mala. Taču tas nav iemesls atteikties apmeklēt mājīgo un omulīgo "Laika rata pieturu", tas ir tikai 75 kilometrus no Rīgas. Atceries – iekšā jāiet pa lielajiem vārtiem, vēlāk uzzināsi, kāpēc tas ir būtiski!

Vairāk par festivāla norisēm lasi šeit.

Source

Orākuls.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form